یادداشت ها

کمال گرایی در قالبی خارج از دین به نام شبکه شعور کیهانی

🔹 جریان عرفانی کاذبِ عرفان حلقه جَرَیانی که فردی به نام محمد علی طاهری در سالهاى گذشته پایه گذاری کرد و مدعی شد که با پدیده‌ای به نام  شعور کیهانی در ارتباط قرار گرفته و آگاهی‌هایی را از آنجا دریافت کرده است. او مدعى شد که با دریافت این آگاهی‌ها و برقراری این اتصال می‌تواند بیاید دیگران را هم وصل بکند و آن‌ها را به کمال برساند، بدون اینکه نیازی به  دین و  برنامه‌های عملی دین داشته باشند.

🔸یکی از مسائل مهمّی که در عرفان حلقه مطرح می‌شود این است که برای رسیدن به  کمال به هیچ چیز جز اتّصال به حلقه‌های  شبکه‌ی شعور کیهانی نیاز نداریم و این پندار در تعارض با باورهای دینی به خصوص  تفکر شیعی قرار می‌گیرد. در  تفکر شیعی ما معتقد هستیم که باورهای دینی نقش تعیین کننده‌ای در کمال انسان دارند. اعمال دینی، وظایفی که به عهده‌ی یک فرد هست به عنوان انسانِ مؤمن و همچنین نقشی که ائمه و اهل بیت علیهم السلام دارند در ارائه‌ی الگو و به عنوان وسیله‌ای برای حرکت به سوی خدا و سیر الی اللَّه، می‌توانند در زندگى ما نقش ایفا بکنند.

🔸ولی در عرفان حلقه همه این حرف‌ها کنار گذاشته می‌شود و فقط تکیه می‌کنند که برای رسیدن به کمال تنها و تنها به این نیاز دارید که یک  استاد عرفان حلقه شما را وصل کند به شبکه شعور کیهانی. اتّفاقی که در چند ثانیه می‌تواند بیفتد و همه‌اش به اراده و نظر و خواست آن مستر یا مربی عرفان حلقه مربوط می‌شود.

🔸به نظر می‌آید که این تفکّر، رویارویی مستقیمی را با تفکر شیعی دارد ولی از طرف دیگر محمد علی طاهری و بسیاری از مربیّان عرفان حلقه ادعا می‌کنند که مسلمانِ شیعه‌ی دوازده امامی هستند.!!

 برگرفته از سخنان حجت الاسلام مظاهری سیف
 برنامه نجات از حلقه – قسمت هشتم

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. طاهری یک دروغگوی حرفه ای است و همانطور که به دروغ خودش را دکتر و مهندس و عارف و… جا زد؛ به دروغ خود را شیعه معرفی می کند در حالی که یک بچه دبستانی نیز وقتی آموزه های حلقه را بشنود می فهمد که به تنها چیزی که شبیه نیست، اسلام شیعی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا