یادداشت ها

کج اندیشی طاهری در ابتدائی ترین مسائل دینی (یکسان انگاری همه مسائل به بهانه ی عدالت و انسان شمولی)

☑️ قسمت اول

بنیان گذار فرقه‌ی انحرافی حلقه که ستیز با دین را به روش  تحریف درونی آموزه‌های آن در دستور کار خود قرار داده است در پی القاء افکار نادرست خود به متنِ جامعه برای ایجاد یک اباحه گری تدریجی است. وی در مورد  شب قدر نسبت به سایر شب ها و نیز ملائکه‌ای که آنان را سمبلیک و غیر واقعی می‌داند نسبت به سایر ملائکه، قائل به عدم تفاوت درجه است. او می‌گوید ایام (شب و روز) و ملائکه هیچگونه تفاوت درجه‌ای با یکدیگر ندارند.

❌ ریشه ی این کج اندیشی ها

این اندیشه‌ها که همیشه در عرفان حلقه با کج اندیشی در مفهوم «عدالت» همراه بوده است باعث انکار حقایق و به حاشیه راندن دین و کارکردهای آن در زندگی افراد می شود تا به بهانه ی «انسان شمولی»، افکار فرقه ی انحرافی حلقه جای دین را بگیرد.

طاهری در یک فایل صوتی در مورد شب قدر گفته است:

❌«بین هیچ دو زمان و دومکان از نظر چتر بارش رحمت و فیض الهی هیچ اختلافی وجود نداره، زمان نحس و روزهای نحس و اینارو از ذهنمون باید بکنیم بیرون، اینا مال کارای جادوگریست،ذهنی که کثرت داره اینجوریه، اما تو دید وحدت تو عرفان اصلا ما خوش یمن و بد یمن نداریم، هر زمانی برای هر کاری هم میتونه مساعد باشه هم نا مساعد باشه و همه وقت برای کار خیر مساعده».

☑️برتری ها و تفاوت درجات در قرآن

آنچه که طاهری برچسب «جادوگری» به آن می زند در قرآن کریم و روایات دینی و حتی در نزد عقل یکی از مسائل بدیهی است که برخی مکان ها و برخی زمان ها بر برخی دیگر شرافت دارند.

برای نمونه: 

برتری برخی زمان ها و اوقات بر برخی دیگر :

ليْلَةُ الْقَدْرِ خَيْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ ؛ شب قدر ، بهتر از هزار ماه است .

برتری برخی مکان ها بر برخی دیگر:

إنِّي أَنَا رَبُّكَ فَاخْلَعْ نَعْلَيْكَ إِنَّكَ بِالْوادِ الْمُقَدَّسِ طُوىً‏ ؛ به يقين اين منم پروردگار تو ، پس كفش خود را از پايت بيفكن ؛ زيرا تو در وادى مقدس طوى هستى .(12طه)

إذْ ناداهُ رَبُّهُ بِالْوادِ الْمُقَدَّسِ طُوىً‏ ؛هنگامى كه پروردگارش او را در وادى مقدس طوى ندا داد( نازعات16)

برتری برخی ملائکه بر برخی دیگر:

و ما مِنَّا إِلاَّ لَهُ مَقامٌ‏ مَعْلُومٌ ؛ و هيچ يك از ما فرشتگان نيست مگر اينكه براى او مقامى معين است .( صافات164)

اللَّهُ یَصْطَفِی مِنَ الْمَلاَئِکَهِ رُسُلاً وَ مِنَ النَّاسِ ؛ خداوند از فرشتگان رسولانى برمى‌گزیند، (حج ، ۷۵)

محمدعلی طاهری:باید توجه داشته باشیم که نوع مأموریت ملائک ارزش آن‌ها را نسبت به هم کمتر یا بیشتر نمی‌کند و مشهورتر بودن بعضی از کارگزاران هستی، نسبت به بعضی دیگر، به معنای تقدس بیشتر آن‌ها نیست… و برتری یا فروتری هیچ‌کدام نسبت به دیگری اثبات نمی‌شود. (انسان و معرفت، ص ۲۲۰ و ۲۲۱)

ادامه دارد….

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

  1. هر چی نگاه می کنم می بینم این شبکه ای که طاهری اسمش رو گذاشته شبکه شعور، خیلی بی شعوره ، چون اگه شعور داشت ، طاهری با ارتباط با اون به چرت و پرت گویی و حرف بی خود زدن، دچار نمی شد …

  2. مکتب تشیع هزینه داده. امام های معصوم ما را زده اند…. شوخی نیست این. به این خاطر وظیفه داریم جلوی معاندین ایستادگی کنیم. این معنویت ها و عرفان های بدلی و دروغین هدفشان تقدس زدایی از قرآن عظیم و پیغمبر اعظم و اهل بیت کریم است و مقصودشان بی احترامی به مقدسات است که به فضل و عنایت الهی، مثل همیشه تاریخ کور خوانده اند و مچ آنها را غیور مردان باز کرده، می کنند و خواهند کرد.

  3. از شماها دارم بیشتر شگفت زده میشم! آخه این چه انتظاریست که از این طاهری لامذهب دارین!؟ آقایان و خانم ها! توجه بفرمایین: محمد علی طاهری هیچ اعتقادی به قرآن کریم و اهل البیت (ع) نداره و خودتون رو خسته نکنین. اگه صد بلکه هزار آیه و حدیث بیارین هیچ اثری در طاهری نمی گذاره. چرا؟ چون: قبول نداره. فقط و فقط هوشمندی رو قبول داره. گوشش رو گذاشته به دهن این موجود رانده شده از درگاه خدا و هر چی اون بهش بگه این تکرار می کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا