یادداشت ها

از فروکاستن ارزش شب قدر در فرقه حلقه تا تنزل و سمبلیک انگاری آن 1

🔹در عرفان حلقه شب قدر هم سمبلیک است آنچنانی که فرشته ها و بسیاری از مسائل دیگر سمبلیک و غیر واقعی هستند.

در حالی که مطابق با اعتقادات اسلامی:

🔸شب قدر، از شب های مقدس و با برکت اسلامی است. خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره ای نیز به نام «قدر» نازل فرموده است. در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی رسد. این شب، شب نزول قرآن و شب فرود آمدن ملائکه به همراه برترین و مقرب ترین فرشتگان است که «روح» نامیده می شود. عبادت در شب قدر، برتر از عبادتِ هزار ماه است. در این شب، مقدرات یک سال انسان ها و روزی ها، عمرها و امور دیگر مشخص می شود. ملائکه در این شب بر زمین فرود می آیند، به پیشگاه امام زمان (عج) می روند و آنچه را برای بندگان مقدر شده است بر ایشان عرضه می دارند.

🔹در روایات متعددی آمده است که در شب قدر، مقدرات یک سال انسان ها تعیین می گردد. این امر هیچ گونه تضادی با آزادی اراده انسان و مسئله اختیار ندارد؛ چرا که تقدیر الهی بر اساس شایستگی ها و لیاقت های افراد و نیز میزان ایمان، تقوا، پاکی نیّت مقدّر می شود؛ یعنی برای هر کس، آن مقدّر می کنند که لایق آن است و زمینه هایش، پیش تر از طرف خود او فراهم آمده، و این نه تنها با اختیار منافات ندارد، بلکه تأییدی بر آن است.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. خدایا! به حق شب قدر ، گمراهان را اگر قابل هدایت نیستند، منکوب بفرما. آمین یا رب العالمین

  2. سرکرده گروهک ضد اسلامی حلقه با هوشمندی شبکه کیهانی یا همان ابلیس لعین و رجیم ارتباط پیدا کرده و این موجود لعین و رجیم، زبان طاهری را چرخانده و این حرفها را زده است.

  3. این که باید قدر خود را بدانیم و نیروی خود را که امانت الهی نزد ماست در جهت رضایت الهی صرف نماییم، صحیح است و اگر چنین نکنیم در جهل و ظلمت بسر می بریم و با سر به جهنم سقوط خواهیم کرد. ولی این حرف درست به این معنی نیست که “لیله القدر خیر من الف شهر” یعنی ما در ظلمت هستیم!!! چه ربطی دارد!؟ باید ببینیم خدا چه فرموده و اهل بیت ع چه فرمودند. “لیله القدر خیر من الف شهر” به این خاطر است که “انا انزلناه فی لیله القدر”. پیغمبر اکرم ص فرمود هرکس قرآن را به رای خود تفسیر کند، جایگاهش در آتش دوزخ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا