یادداشت ها

 آیا طاهری موافق نماز گذاردن است؟

✳️ می دانیم یکی از واجبات دینی ما نماز است ، که فریضه بزرگ الهی است که رسول خاتم و تمام امامان علیهم السلام و عارفان واقعی تا آخرین زمانی که در دنیا بودند بدان تمسک می کردند .

⤴️پس می توان نتیجه گرفت نماز یک ریاضت عالی برای سلوک و نزدیک شدن به ساحت قدسی حضرت الله جل و علا می باشد.

حال ببنیم طاهری چه می گوید :

«ا صلاً اينطوري نيست ، ما به سادگي و به راحتي مي توانيم از الطا ف او استفاده بکنيم ، بدون اينکه به خودمان صدمه بزنيم ، بدون اينکه وارد ^^رياضتي^^ بشويم ، بدون اينکه بخواهيم کار خا صي بکنيم ، هيچ کدام از اينکارهائي که جنبه _مکانيکي_ دارد ، جنبه تشريفات دارد ، جنبه مراسم دارد هيچ کدام در مسير کمال لازم نيست که نيست . ».

📖جزوه ترم 1،ص169

🔚 به همین خاطر است طرفدارن طاهری مطابق اعترافات خودشان همه با دین و خدا مشکل داشتند و الان خیلی این عرفان براشون دل چسبه ..چون این عرفان حرف دل اینان می زند بدین خاطر بهترین سوغات است. کسی که نماز نمی خواند و علاقه ای بدان ندارد باید سخنان و بافته های طاهری برایش جذاب باشد.

امین الاسلام

نوشته های مشابه

17 دیدگاه

 1. البته اگه پرس و جو کنین می بینین که این تنبل هایی که حال نماز خوندن نداشتن، رفتن تو حلقه فکر کردن مشکلشون حل شد بعد دیدن طاهری بجای نماز، نشستن تو اتصال رو گذاشت جلوشون! کمترین زمان اتصال هم بیست دقیقه است. البته اون حلقوی هایی که شیطان دوست تر هستن ،در هر اتصال یک ساعت می شینن!! خلاصه روزی چند بار به مدت حداقل بیست دقیقه تو اتصال نشستن برای آدم تنبل که حوصله نداره به دل و کمر و پاش فشار بیاد ،سخته. به این خاطر حلقوی هایی که قبلا تارک الصلاه بودن ،حالا تارک الاتصال شدن!!!

 2. آخ آخ یادم رفت بگم که حلقوی هایی هم که قبلا از روی بی دین و ایمانی تارک الصلاه بودن حالا دایم الاتصال شدن. یعنی علاوه بر وقت های مشخصی که می شینن تو اتصال، تو خیابان و بیابان و قبل خواب و… اعلام اتصال می کنن واسه خودشون!

 3. بسم الله الرحمن الرحیم.با عرض سلام.معلوم نیست طاهری چرا نماز خواندن را صدمه زدن به خود میداند؟هرچه بیشتر در مورد عقاید خنده دار طاهری میدانم بیشتر به بنگی بودن او اعتقاد پیدا میکنم.

 4. نماز ستون دین است. تمام بزرگان دین و عرفان به نماز اول وقت سفارش کرده اند. نماز نخواندن بی ادبی نسبت به خداست. یک نفر یک وام برای آدم درست می کند، هر وقت او را ببینیم قدردانی می کنیم. بعد خدایی که می دانیم همواره در حضور او هستیم و مفت به ما نعمت وجود داده، میشود از او تشکر نکنیم؟؟ تازه اگر هزار سال به سجده بیافتیم هم یک ذره از نعمت او را نمی توانیم شکر کنیم. وای به روزی که اصلا نماز نخوانیم. پس ما باید مودب باشیم چون خدا بی نیاز مطلق است.

 5. از بزرگی سوال کردند فایده نماز چیست؟ گفت: فایده نماز که هیچ قیمتی نمی شود روی آن گذاشت این است که اجازه به ما داده که در مقابل او بایستیم و به ستایش او بپردازیم…!

 6. این که همه نماز ما بی کیفیت است هم حرف مفت است که شیاطین می زنند تا ما را نا امید کنند. آن مقدار از نمازمان هم که بی حضور یا کم حضور قلب است با ترمز دستی و اتصالات حلقه ای درست نمی شود. در دین راه حل این امر روشن شده و آن دوری از معصیت و توجه به معنی نماز و رعایت آداب قبل و بعد از نماز است که در کتب دینی ذکر شده است

 7. باسلام. افرادی را می بینم که ده سال است عضو حلقه اند و شاگرد خود طاهری بوده اند ولی هوشمندی ترمز دستی شان را پایین نیاورده و تارک الصلاه هستند. طرف شصت سال سن دارد و فکر نمی کند که الآن سکته کند، تارک الصلاه به برزخ منتقل شده است! طاهری هم وقتی مرد و وارد برزخ شد، تازه می فهمد چه غلطی کرده و تازه می فهمد که نمی تواند جوابگو باشد. با حکم خدا بازی کردن که شوخی نیست. در حال حاضر به حلقه ایها حجت تمام شده و آن دسته از اعضا که مسلمان بوده اند و با ورود به فرقه ضاله حلقه ،بی نماز شده اند دیگر نمی توانند بگویند ما نمی دانستیم و کسی به ما نگفت. همین سایت نجات از حلقه را به آنان نشان می دهند و می گویند شما دیدید ولی از هوای نفس خود پیروی کردید و به جای دین داری، بی دینی و به جای نماز، بی نمازی و به جای حجاب، بی حجابی و… را انتخاب کردید.

 8. همین بی نماز بودن پیروان طاهری واضح ترین و بزرگترین دلیل شیطانی بودن فرقه حلقه کیهانی است.
  به بهانه با کیفیت شدن نمازشان، بی نماز شده اند! طاهری که از عوامل شیطان است با ژست اصلاح گری در حال انجام ماموریت شیطانی خود بود ولی رسوا شد.

 9. می گویند آموزه های حلقه کیهانی ،حرفهای خوب هم دارد! به فرض که این گونه باشد باید گفت شیطان و اعوان و انصارش ،تزیین گر هستند. یعنی چهارتا حرف خوب می زنند تا جلب اعتماد کرده و لا به لای آن زهر خود را می ریزند. به خطبه نورانی پنجاه نهج البلاغه نگاه کنند ببینند که بدعت گذار چگونه با مهارت و شیطنت ،حق و باطل را مخلوط می کند تا مردم بی اطلاع را از راه راست منحرف کند.

 10. سلام،وقت بخیر
  جالبه که موسس عرفان حلقه میگه وقتی انسان بیمار است با خدا تضاد پیدا می کند و من او را متصل می کنم به روح القدس و درمان می شود و با خدا آشتی می کند!
  سوال: اولا درمانی در عرفان حلقه اتفاق نمی افتد ثانیا مگه هر کس بیمار شود با خدا به جنگ می پردازد؟! این همه بیمار یعنی همه با خدا قهر هستند!؟ حالا فرض کنیم یک نفر مثلا قلب درد دارد و با اتصال درمان شود و با خدا به صلح و آشتی برسد؛ اگه فردا رفت زیر ماشین و پایش قطع شد چه ؟ با اتصال پا که در نمی آورد. پس چگونه عرفان حلقه می خواد اینبار او را با خدا آشتی دهد؟؟!! ضمن این که این خدا دوستی به درد نمی خورد چون انسان باید تحت هر شرایط راضی به رضای حق تعالی باشد.

 11. مطلب دیگه که خیلی جالبه اینکه موسس حلقه گفته با اتصال به هوشمندی یه بی خدا وقتی درمان شد به صاحب هوشمندی یعنی خدا پی می برد و خدا باور می شود!
  سوال: اولا به نص قرآن همه حتی مشرکین معترفند که خدا خالق هست و نیازی نیست با درمان غیر متعارف به خدا باوری برسد و حتی معجزه انبیاء (ع) با هدف خداباور کردن مردم صورت نپذیرفته بلکه برای اثبات نبوت آن نبی ارایه شده هر چند اکثرا با دیدن این معجزات باز آن پیامبر را رد می کردند! ثانیا می بینیم که عرفان حلقه پس از چند سال در داخل و خارج کشور نتوانست رسما ثابت کند که توان درمان بیماران را دارد؛ پس وعده خدا باور کردن اعضای بی خدای حلقه چه می شود!؟ آیا اینبار وقتی ببینند روح القدس نمی تواند دردشان را درمان کند، بی ایمانی شان عمیق تر از قبل نمی شود؟؟!!

 12. یه نفر از اعضای عرفان حلقه که جدا شده تعریف می کرد که روماتیسم داشته و دو سه سال اتصال می گرفته و در این مدت امید درمان داشته اما می بینه خبری نیست! پیش خودش میگه این روح القدسی که نمی تونه یه روماتیسم رو خوب کنه، آیا می تونه من رو به کمال برسونه و ببره تو بهشت؟؟؟!!! من به این فرد گفتم پیش خودت نگفتی شاید موسس حلقه داره دروغ میگه؟! گفت: نه. می دونم راست میگه! و می دونم روح القدس من رو خوب نکرده!!!
  ببینین! اینجوری توسط عرفان حلقه خیلی ها بی اعتقادتر شدن… آدم شک می کنه که نکنه هدف عرفان حلقه همین بوده که مردم رو در بی ایمانی راسخ تر کنه؟؟؟؟؟

 13. بسم الله الرحمن الرحیم.سلام.نظرات دوستان بسیار عالی بود و من هم میخواهم بگویم خداوند در قرآن در سوره ی عنکبوت فرموده : نماز از فحشا و منکر آدمی را باز میدارد و واقعا هم همینطوره .انسانی که متوجه ی خداست و میداند در طول روز خداوند به اقامه ی نماز امر فرموده خود را از ارتکاب گناه باز میداردتا با پاکی و طهارت روح بسوی خدا متوجه شود.

 14. سلام جناب ش. جعفری گرامی
  بله. حلقه ایها در بیابان هم اعلام اتصال می کنند! رو شجر باشن، اعلام می کنن! رو حجر باشن، اعلام می کنن! در بحر اعلام می کنن! در بر باشن اعلام می کنن! یعنی بر و بحر و شجر و حجر براشون فرقی نمی کنه!!

 15. احسنتم. پس نتیجه می گیریم بی نمازی آدمی را به فحشا و منکر نزدیک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا