یادداشت ها

تسلیم به سبک حلقه

 

🔹در فرقه ی عرفان کیهانی یکی از شروط مهم و ضروریِ سیر و سلوک آنان موضوعی به نام  تسلیم است.در نگاه اول شنونده و یا بیننده ی این واژه می پندارد که تسلیمی که فرقه ی حلقه از آن سخن می گوید همان تسلیم  اسلامی و  عرفانی است.

اما اینچنین نیست.

چیستی تسلیم حلقوی

 در اسلام و عرفان اسلامی، تسلیم مُتعلَّقی به نام اطاعت و  انجام اوامر و  ترک نواهی الهی دارد.به راحتی با یک استدلال منطقی آنچنانی که برخی از اساتید منتقد عرفان کاذب حلقه اشاره کرده اند، می توان ثابت کرد که تسلیم مد نظر فرقه ی حلقه که از شروط اساسی و الزامی این فرقه است با تسلیم اسلامی و عرفانی بینونیت تام دارد و تنها در لفظ اشتراک دارد و این خود فریبی از سوی طاهری برای جذب مومنین و باورمندان به خداوند به این فرقه ی انحرافی است.

– تسلیم در فرقه ی حلقه یکی از شروط و  لوازمات اتصال به  شعور کیهانی است.
– تسلیم در مقابل خداوند مستلزم داشتن  دین و  ایمان است در حالی که در عرفان حلقه  دین به گفته ی طاهری هیچ گونه تاثیری در اتصال ندارد.

 

-نتیجه: تسلیم فرقه ی عرفان حلقه تسلیم در مقابل خداوند نیست و تنها تهی کردن ذهن در حین دریافت اتصال از پیش فرض هاست و در حقیقت تسلیم در مقابل طاهری و مسترهای اوست.

علی جعفری

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. شهید مطهری(رضوان الله تعالی علیه):
    لازمه ی تسلیم خدا بودن، عمل به دستورهای اوست، و روشن است که انسان همیشه باید به آخرین دستور خدا عمل کند و آخرین دستور خدا همان چیزی است که آخرین رسول او آورده است. (عدل الهی/موضوع: “دینی جز اسلام پذیرفته نیست” /ص254)

  2. تسلیم در حلقه ی شیطان ،تسلیم در برابر اعوان و انصار شیطان رجیم (= طاهری) است.

  3. بسم الله الرحمن الرحیم.با عرض سلام.طاهری چون ایمان به خدای سبحان ندارد نتیجتا فاقد خشوع و فروتنی در مقابل باری تعالی است بنابراین دروغی بنام تاثیر نداشتن ایمان در اتصال به خداوند را ابداع کرده است.او شاید قبل از شیطان لعین باید لعنت میشد.کسی که به لعنت شده ی خداوند متصل شده است و او را راهنمای خود قرار داده و باعث گمراهی مخلوقات خدا شده هزاران لعنت تا قیامت کبری بر او باد!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا