یادداشت ها

عرفان حلقه و فرشتگان الهی

در فرقه ی حلقه در مورد فرشتگان الهی دیدگاه هایی به قرار زیر وجود دارد.آنان بجز اینکه ابلیس را ملک می دانند، قائل به این هستند که فرشته ای وجود ندارد و در قدیم الایام چون کشش ذهنی بشر اندک بوده است خداوند به زبان تمثیلی با بشر سخن گفته است.مطابق با اعتقادات فرقه ی حلقه، قوانین و اعداد همان فرشتگان هستند.

 

 

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. بسم الله الرحمن الرحیم.با عرض سلام.اتفاقا چون کشش ذهنی خود طاهری از ملائکه به همان شکل که خدا وند از آنها در سوره ی فاطر ( الْحَمْدُ لِلَّهِ فَاطِرِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ جَاعِلِ الْمَلَائِكَةِ رُسُلًا أُولِي أَجْنِحَةٍ مَثْنَى وَثُلَاثَ وَرُبَاعَ يَزِيدُ فِي الْخَلْقِ مَا يَشَاءُ إِنَّ اللَّهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ ) (سپاس خداى را كه پديدآورنده آسمان و زمين است [و] فرشتگان را كه داراى بالهاى دوگانه و سه‏ گانه و چهارگانه‏ اند پيام‏ آورنده قرار داده است در آفرينش هر چه بخواهد مى‏ افزايد زيرا خدا بر هر چيزى تواناست ) یاد کرده اندک است یک همچین عقیده ایی رو بدعت گذاشته.زیرا با توجه به آیه ی فوق خداوند بر هر چیزی تواناست.هرچه از دید ما غایبه دلیل نمیشه خداوند آن را به نحوهای متفاوت توصیف کنه واگر طاهری وجود نداشت چه کسی در آینده باید می آمد و مردم را از خلقت حقیقی فرشتگان آگاه میکرد ؟ پس او فقط یک شیاد و فریبکار بوده و متوجه ی ضعف و نقصان تفکر و ادراک خود نیست .

  2. حالا به گفته ی طاهری گیج چرا خود ابلیس از اتم و قوانین تشکیل نشده؟در ضمن ابلیس فرشته نبوده بلکه از جنیان است.

  3. بسم الله الرحمن الرحیم.با عرض سلام.من واقعا دارم فکر میکنم طاهری میگه ابلیس از ملائکه است.بنابراین ابلیس هم باید اتم باشه .چون فرشتگان اتم هستند.در نتیجه خداوند تمام مدت داشته با اتم ( ابلیس ) حرف میزده.حالا طاهری باید بگه اتم چطور حرف میزنه و یا بطور کل فرشتگان که اتم و قوانین هستند چطور حس ناطقه دارند.!!!!!اگه ملائکه سمبلیک هستند و وجود خارجی ندارند چطور خداوند از چیزی که وجود نداره در قرآن صحبت کرده و سوره و آیه آورده؟!!!!طاهری فعلا که اعدام نشده و شاید هم هرگز اعدام نشه پس باید حتما به این سئوالات که برای همه پیش میاد جواب بده.با تشکر فراوان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا