عرفان حلقه و مشکلات با اجنه

عرفان حلقه در ظاهر منکر جن‌گیری، اجنه، شیطان‌پرستی هستند.منظور ما قوای باطلی است که از شیاطین اکتساب می‌شود.

افرادی به ما مراجعه کرده‌اند و گفته‌اند: «وقتی در جلسات آنها تشعشع گرفتیم، جن به زندگی ما آمده است، ما عیناً حضور نیروهای مرموزی را در زندگی درک می‏کنیم. به طور مثال در خانه‌مان نشسته‌ایم ناگهان پرده و لوستر تکان می‌خورد و یا اجسام خود به خود جا‌بجا می‌شوند و یا صداهای عجیب و غریب و ناله می‌شنویم.»

“طاهری” (رئیس فرقه حلقه) در جلسه‏ای که با مسترهای عرفان حلقه داشت، وقتی بعضی از مسترها از او می‏پرسند «بعضی از کسانی که تشعشع داده‏ شده‏اند می‏گویند ما جن می‏بنیم با این مشکل چکار کنیم؟» طاهری می‌گوید «این‌گونه مسائل را به کسی نگویید و به مردم نگویید که در خانه‌تان «جن» وجود دارد، رئیس فرقه نمی‌گوید «جن» نیست ولی می‌گوید که مسائل مربوط به وجود «جن» را با کسی مطرح نکنید. گفته ‏های وی در این باب توسط خودشان در اینترنت قرار گرفته است.

توجه شود که اگر چه نیروهای شیطانی را می‏توان در اختیار گرفت ولی اولاً حتی ممکن است کسانی متأثر از این قوا باشند ولی توجه نداشته باشند. دوم اینکه جن‏ها توانمندی‌های مختلفی دارند همان طور که ما پزشک، مهندس و اقشار مختلف داریم آنها نیز همین طور، جن درمانگر، جن شرور، جن کافر، جن مؤمن و… دارند.

افرادی که در حلقه اتصال گرفته ‏اند همیشه دو موضوع را بیان می‌کنند، یکی این که زندگی‌شان آلوده شده به موجودات عجیب و غریب. دوم این که حال عبادت و خلوت با خدا و بندگی خدا از آن‏ها گرفته می‏شود و گرایش‏های معنوی آن‏ها از دست رفته است.
زیرا خاصیت قوای شیطانی همین است که اگر کسی با آن‏ها ارتباط بگیرد نمی‏تواند هم‌زمان بنده خدا هم باشد و در خدمت بندگی خدا قرار گیرد. ذات این قوا این گونه‏اند که استعداهای معنوی انسان را از بین می‏برند و برای همین آن فرد قادر به انجام کاری نیست چون قوای معنوی به حاشیه می‏رود. گرایش شما به عبادت دیگر وجود ندارد و اگر هم باشد کم‌رنگ است افرادی که آلوده به این فضا شوند به آسانی نمی‌توانند از آن رهایی یابند.

 نظیر چنین مواردی در بسیاری از فرقه‌های مدعی معنویت‌های کاذب وجود دارد و بدلیل آنکه این روش‌ها از ترکیب تمرینات چندین سبک جادوئی و متا‌فیزیکی بوجود می‌آیند انبوهی از مشکلات را برای پیروانی که چشم و گوش بسته به دلیل یافتن رمز و رازها  بدنبال چنین محافلی می‌روند به بار می‌آورد. از جمله مضرات شایع چنین جمع‌هایی بر خلاف ادعای گردانندگان آن، از دست دادن ایمنی انسان با گشودن راهی برای نفوذ است که در بسیاری موارد خود با عنوان ارتباط با ماوراء و غیره مطرح می‌شود معایب بزرگ چنین روش‌هایی با از هم پاشیدگی در زندگی و حال و هوای روحی فرد همراه است و باعث می‌شود این قبیل پیروان دچار عدم تمرکز، اضطراب و اغتشاش ذهنی شوند و مشکلاتی برای آنها پیش آید سرکردگان این فرقه‌ها این مسائل را به سادگی با کلماتی مانند برون‌فکنی توجیح می‌کنند و آن را نشانه‌ای بر رشد فرد معرفی می‌کنند در حالی که چنین چیزی صحت ندارد و فرد هر روز بیشتر با مشکلات مواجه می‌شود بیشتر خود را نیازمند به استاد می‌بیند و علاج خود را تکیه و اجرای بی‌چون و چرای تمارین می‌داند. در این مرحله از خود وادادگی تشدید شده و فرد آماده هر نوع سوء استفاده است.

در خاتمه دوستانی که مایلند تا با ما مشورت کنند و یا تجربیات خود را در اختیار دیگران بگذارند ما را از نظرات  خود محروم نسازند.

 

نویسنده : پژوهشگر عرفان های نوظهور موسسه بهداشت معنوی

حمزه شریفی دوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.