اخبار عرفان حلقه

ادعاهای علیزاده‌طباطبایی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی کذب محض است

مسئول دفتر آیت‌الله علوی گرگانی: ادعاهای علیزاده‌طباطبایی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی کذب محض است

علیزاده طباطبایی وکیل محمدعلی طاهری رئیس فرقه انحرافی عرفان حلقه در حالی مدعی است که آیت‌الله علوی‌گرگانی صراحتا از فتوای خود درباره این فرد برگشته‌ است که دفتر آیت‌الله علوی گرگانی تمام ادعاهای این فرد را تکذیب کرد.

 سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع محمدعلی طاهری، رئیس فرقه انحرافی عرفان حلقه، مدتی پیش در گفت‌وگو با تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی  مدعی شده بود مراجعی که فتوای ارتداد محمد علی طاهری را دادند، کتاب‌های آقای طاهری را نخوانده بودند.

وی در ادامه گفته بود «طی صحبت‌هایی که با آیت‌الله علوی گرگانی داشتم ایشان متوجه شدند اطلاعاتی که در مورد آقای طاهری داده بودند اطلاعات درستی نبوده و صراحتا از فتوایشان برگشتند. با آیت‌الله مکارم شیرازی هم صحبت کردم ایشان گفتند من به هیچ‌وجه حکم ارتداد کسی را ندادم و در مورد شخص حرف نزدم.

علیزاده‌طباطبایی گفت تلاش می‌کنیم با آیت‌الله صافی‌گلپایگانی هم ارتباط برقرار کنیم و نظر ایشان را هم جویا شویم، چون آقایان هیچ کدام کتاب‌های آقای طاهری را نخوانده بودند و صرفا به سوالی که از آنها شده بود پاسخ دادند.

این اظهارات علیزاده‌طباطبایی در حالی بود که آیت الله سیداحمد قاضوی مسئول دفتر آیت‌الله علوی‌گرگانی نیز درباره اظهارات علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با سایت انجمن نجات از حلقه گفت: این آقا به هیچ عنوان اصلا نه دفتر آمده و نه تماس تلفنی داشته و این ادعا کذب محض است.

وی ادامه داد: ثانیا اینکه، آیت‌الله علوی‌گرگانی با استناد به مطالب موجود در کتاب‌های طاهری و حتی فایل‌های صوتی که از طریق مسترهای این فرد  به دستشان رسیده و جمع‌آوری شده است، نظر خود را اعلام کرده است.

قاضوی خاطرنشان کرد: این مطلب هم که فتوای آیت‌الله علوی‌گرگانی تغییر کرده است،  صحت ندارد و اصلا تغییر نکرده است؛ در سایت هم اعلام شده که آیت‌الله علوی‌گرگانی همچنان بر نظر قبلی خودشان و چه بسا با قوت‌ بیشتر هستند.

مسئول دفتر آیت‌الله علوی‌گرگانی افزود: تعجب دیگر این است که چرا علیزاده‌طباطبایی بحث را درباره ارتداد مطرح می‌کنند در حالی که دادگاه حکمش را درباره افساد فی‌‌الارض داده است. تعجب می‌کنم چرا این فرافکنی‌ها صورت می‌گیرد. این موضوع اصلا ربطی به فتوای مراجع ندارد. افساد فی‌الارض یک بحث است و ارتداد بحثی دیگر. دادگاه حکمش را براساس افساد فی الارض صادر کرده است نه ارتداد. در حقیقت این وکیل محترم می خواهد جایگاه مرجعیت را زیر سوال ببرد؛ با یک رسانه بیگانه مغرض مصاحبه می‌کند و اینچنین نظر دروغی را ابراز می‌کند. / تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا