مقالات

تقلید مو به موی عرفان کیهانی از انرژی درمانی ری کی

بسم الله الرحمن الرحیم

تقلید مو به موی عرفان کیهانی از انرژی درمانی ری کی(1)
عمدتاً عرفان حلقه زائیده و اقتباس شده از عقاید و اعمال انرژی درمانی ریکی است. و به تعبیر دیگر ریکی را می توان به عنوان مادر مبانی فکری و عملی عرفان کیهانی نامید برای درک این موضوع به تعاریف وارد شده در مورد ری کی(2) و عرفان کیهانی(3) دقت کنید:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

تقلید مو به موی عرفان کیهانی و انرژی درمانی ری کی(1)
عمدتاً عرفان حلقه زائیده و اقتباس شده از عقاید و اعمال انرژی درمانی ریکی است. و به تعبیر دیگر ریکی را می توان به عنوان مادر مبانی فکری و عملی عرفان کیهانی نامید برای درک این موضوع به تعاریف وارد شده در مورد ری کی(2) و عرفان کیهانی(3) دقت کنید:

– در زبان ژاپنی Rei بمعنی کیهانی و ki به معنی انرژی معنوی می باشد.(4)
– عرفان کیهانی: یعنی ایمان آوردن به شبکه ی شعور کیهانی و استفاده از این نیروی کیهانی .
-ری کی نیروی عمومی حیات یک انرژی کیهانی، نیروی همگانی الهی و شفابخش جهانی. نوعی انرژی هوشمند و سامان دهنده ای می باشد که راه خود را پیدا می کند و بیمار را درمان می کند.
-عرفان کیهانی: اساس این عرفان بر اتصال به حلقه های متعدد شبکه شعور کیهانی (هوشمندی حاکم بر جهان هستی) استوار است.
-ری کی : انرژی یک نامحدود و بی نهایت دائمی. انرژی هوشمند و خلاق، یک دوست حقیقی و یک هدیه الهی.
– عرفان کیهانی : فیض الهی به صورتهای مختلف در حلقه های گوناگون جاری بوده که در واقع همان حلقه های رحمت عام الهی (شبکه هوشمند کیهانی) است که می توان مورد بهره برداری عملی قرار گیرد.
-ری کی وجود هوشمند و زنده و آگاه است و یک درمانگر می تواند بیمار را درمان کند و ری کی بفرستد و او را اسکن نماید.
– عرفان کیهانی : در این مکتب درمانی، برای درمان همة انواع بیماریها می تواند موثر باشد و درمانگر اجازه ندارد که نوعی از بیماریها را غیر قابل علاج بداند. بیمار توسط فردرمانگر به شبکه شعور کیهانی متصل شده و مورد کاوش قرار گیرد (هوشمندی کیهانی). بیمار توسط مستر به شبکه شعور کیهانی اتصال می یابد و مورد اسکن و درمان قرار می گیرد.
·-ری کی دارای یک لایه محافظ برای بیمار و درمانگر می باشد. شاگرد باید با استاد همسویی داشته باشد تا استاد این علم را به او تفویض کند.
-عرفان کیهانی : لايه محافظ لايه اي از جنس آگاهي است كه در فرا درماني با مكتوب نمودن سوگند نامه به فرادرمانگر تفويض مي شود. اين لايه تحت هوشمندي شبكه ي شعور كيهاني ضمن محافظت فرادرمانگر، بيمار را نيز چه در فرادرماني از راه دور و چه از راه نزديك در حفاظ مطمئني قرار داده تا از تداخل شعور معيوب سلولي و تشعشات منفي و به خصوص در مقابل موجودات غير ارگانيك محافظت كند(5). فرادرمانی یک انرژی کیهانی است که از استاد به فراگیر منتقل و یا تفویض می شود.
-ریکی یک مذهب نیست، ریکی کاملاً غیر مذهبی است شما می تونید به هر دینی بپردازید یا به هیچ یک از ادیان اعتقاد نداشته باشید و همچنان از ریکی استفاده کنید و بهرمنده شوید…ریکی به هیچ دینی وابسته نیست و اکنون افراد با مذاهب و اعتقادات مختلف جزو درمانگران ریکی هستند. ولی همسویی های ری کی در بنیاد،گونه ای مراسم آیینی هستند. ریکی مذهب نیست ولی معنویت است، معنویت، اعتقاد و ایمان در ارتباط شما با الوهیت است. هدف از پیشرفت معنوی، بهبود بخشیدن این ارتباط و مشاهده الوهیت در درون خود و پیرامونتان می باشد.
– حالتی جبری و بدون قضاوت نشستن.و تک قطبی بودن(فقط اعتقاد داشتن به مرکزیت ری کی)
– عرفان کیهانی: حالتی جبری و تسلیم شدن و ناظر بودن محض و بدون قضاوت نشستن.و تک قطبی بودن (فقط اعتقاد داشتن به مرکزیت شبکه شعور کیهانی)
– اعتقاد به تناسخ زیرا این تکنیک برگرفته از آئین بودا می باشد و اعتقاد به تناسخ محور اعتقادی در بودیسم می باشد، اعتقاد به کالبد ذهنی
– عرفان کیهانی: اعتقاد به کالبد ذهنی و نوعی تناسخ مدرن(6)
نکته مهمی که در هر دو از گروهها دیده می شود این است که برای دریافت این نیروی شفابخش الهی نیازی به اعتقاد حتی به خود خدا به عنوان منبع انرژی شفابخش و ادیان الهی نیست و همچنین فرد فرقی ندارد مشرک باشد یا کافر و یا گناهکار، برای همه یکسان است.

محمد رضا انهاری

انتقال مطالب با ذکر منبع بلا مانع است .سایت انجمن نجات از حلقه

1. ری کی: Reiki

2. بر گرفته از کتاب ری کی / راما گوپتا ترجمه پروین بیات و برخی منابع معتبر ری کی

3. بر گرفته از انسان از منظر دیگر، و کتاب عرفان کیهانی .محمد علی طاهری

4. مبانی روش شناختی و بالینی ری کی ص 25/ رضا عبداللهی و رضا جوهری فرد

5. کتاب انسان از منظري ديگر ص 43

6. کاوشی در معنویت های نو ظهور/بررسی ده جریان فعال در ایران /حمزه شریفی دوست تناسخ در عرفان حلقه ص 117

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا