مقالات

همسویی عرفان حلقه با رِی کی(بخش پنجم)؛درمان در رِی کی و حلقه سبب وحدت وجود، مراتب قدر دانی و سپاسگزاری از شعور کیهانی؛

درمان در رِی کی و حلقه سبب وحدت وجود!

در رِی کی و حلقه گفته می شود که اتصال با شعور کیهانی رسیدن به نوعی وحدت با اوست که در پس آن عشق به هوشمندی کیهانی همه ی وجود شما را فرا خواهد گرفت! در ری کی می گوید: غالباً ِ بسیاری از افراد مستعد رِی کی را چون عشق تجربه می کنند. عشق، قدرت وحدت بخشی است، که ما را به مرحله ی عظیم تری از وحدت با همه ی خلقت رهنمون می شود. هدف حقیقی بشریت ترجمان این مرحله به واقعیت و زندگی بخشیدن به آن است. عشق مأمن اصلی روح است، جایی که چون قطره ای با اقیانوس بی کران هستی متحد می شود. مرحله ی اتحاد دربرگیرنده ی دانش و حکمت، خلاقیت و هماهنگی و نیز خودشناسی، عشق فرا گیر و سرور ابدی است. (همان:28) و نیز گفته می شود: بیماری و ضعف جسمانی فقط حا کی از فقدان نظم بنیادین و علامت خارج شدن از اتحاد درونی با همه ی هستی است. هنگامی که فردی با رِی کی درمان می شود، به مرحله ی وحدت با هماهنگی جهانی باز می گردد. این هماهنگی می تواند به کوچک ترین سلول های او راه یابد و دوباره او را کامل و سالم گرداند. تعریف رِی کی این است که:«رِی کی ما را به مرحله ی کمال، یا جامعیت باز می گرداند». (همان:41) و در ادامه: رفته رفته، ملاحظه خواهید کرد که در شما اعتمادی درونی به این انرژی شکل می گیرد، اعتماد به خرد و قدرتی که بر تمامی زندگیتان چیره می شود. رشد نوینی حاصل می شود، که شما را به بصیرت و دانش و حس آ گاهی از وحدت با تمامی خلقت و به عشق می رساند. (همان: 43) در حلقه نیز به این وحدت در اتصال چنین اشاره می شود: راه جمعی »اِعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلا تَفَرَّقُوا (آل عمران/ 103) راهی است که در آن فرد در حلقه وحدت قرار می گیرد. این حلقه، … سه عضو دارد: شعور کیهانی، فرد متصل کننده و فرد متصل شونده. با تشکیل حلقه، بلافاصله فیض الهی در آن به جریان افتاده، انجام کارهای مورد نظر در چارچوب این عرفان با تشکیل حلقه های مختلف تحقق می پذیرد… عرفان کیهانی (حلقه) بر مبنای راه جمعی (اعتصموا)، ایجاد اتصال نموده، فیض الهی نیز با تشکیل حلقه مربوط، در آن جاری می گردد. (طاهری1388الف،83)

مراتب قدر دانی و سپاسگزاری از شعور کیهانی!

در حلقه و رِی کی قدردانی از شبکه شعور کیهانی از اهمیت به سزایی برخوردار است، در رِی کی آمده است: برای هرگونه درمانی، بسیار مهم است که حس قدردانی نسبت به همه چیز وجود داشته باشد، چرا که شخص نیروی درمان گری را از روح کیهانی، از طبیعت و از کردار کارمیک می گیرد. فردی که درمان می کند فقط واسطه ای برای جریان یافتن انرژی کیهانی است.  پس مهم است که قبل از شروع رِی کی یا هر نوع درمان دیگری شکرگزار باشیم. (پالان 1384: 16) در حلقه هم نسبت به نقش شبکه شعور کیهانی و سپاسگزاری در این مورد تا کید شده است و عامل بازگشت بیماری را ناسپاسی می داند: این نوع بازگشت زمانی رخ می دهد که بیمار به صورتی اختیاری مرتکب تخلفاتی می شود که در آن به نوعی نقش شعور کیهانی در درمان، از طرف بیمار نادیده گرفته شده و یا مورد کتمان قرار گرفته است. نمونه های بارز این تخلفات، شک و تردید، انکار و ناسپاسی، کتمان و نسبت دادن درمان به جایی غیراز شبکه شعور کیهانی است. (طاهری 1388ب، 128) با این توضیحات، حلقه هم در مباحث فرادرمانی و هم در نحوه ی اتصال به طور جدی به رِی کی وابسته است. این در حالی است که خود طاهری استفاده ازروش رِی کی را انکار می کند.1 در واقع طاهری با جدا کردن مسیر خود از رِی کی راه خود را مسیر تقرب الی الله و نوعی خداشناسی می داند و این خود نوعی فریب است که قرآن کریم درباره آن می فرماید: « وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لا يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ »( انعام/ 21) و کیست ستمکارتر از آن کس که بر خدا دروغ بسته یا آیات او را تکذیب نموده؟ بی تردید، ستمکاران رستگار نمی شوند.
منبع: برگرفته از کتاب حلقه اسارت.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. بهتره بجای عرفان حلقه ی کیهانی بگن : عرفان حلقه ی شیطانی ژاپنی چینی تبتی مپتی !!!

  2. بسم الله الرحمن الرحیم.با عرض سلام.آدم با خواندن اینها به یاد فیلم های Horror و تخیلی آمریکایی می افته که همه شون برای درگیر کردن ذهن مردم و منحرف کردنشون بسمت غیر خدا ساخته میشن.در پس پرده ی دروغ و فریب از خدا صحبت میکنند اما در اصل سرانجام به شیطان و طاغوت میرسند.از نور به ظلمات میرسند درست همان طور که خداوند سبحان فرموده.طاهری از سامری بدتره.از او گناهکارتر فریبکارتر دروغگوتر و همانطور که شما فرموده اید او بیمار است و با همین ذهن بیمارش متاسفانه خیلی ها را فریب داده.

  3. من با مستر فرادرمانی صحبت کردم اما خوشبختانه نتونست منو قانع کنه به من میگفت باید ویروسها و انرژی منفیاتو بریزم بیرون تا به نور برسی پاک بشی بتونی مستقیما با خدا حرف بزنی من تو کتم نمیرفت میگفتم ما تو دینمون یه حوض داریم که بریم توش خودمونو شستشو بدیم همه ویروسهامون و الودگیهامون بیرون میریزه تازه ده برابر انرژی مثبت میگیریم اونم حوض توبه اس من وقتی میتونم تو سجده ها نمازم با خدا مستقیم حرف بزنم حلقه کیهانی واسه چیمه ؟ وقتی ما همه چیز تو دستامون داریم چرا دنبال یه چیز عجیب غریب میگردیم اخه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا