مقالات

همسویی عرفان حلقه با ساینتولوژی(بخش سوم)؛خطاها و گناهان افراد، دلیل ورود موجودات ماورایی؛ سلامت افراد در گرو برون ریزی

 

 

 

خطاها و گناهان افراد، دلیل ورود موجودات ماورایی:

هابارد این آلودگی ها را با نام «انگرم» معرفی کرده و معتقد است: درک این موضوع که چگونه این اهریمن به آنجا رفته چندان مشکل نیست، زمانی که یکی از آن ها را از نزدیک بررسی کنید. زمانی که بچه ای در حالت بی هوشی است، پدر سر مادر داد می زند که خدا شاهد است تو حق نداری به هیچ کس جز من گوش کنی، در این جا بچه یک انگرم دریافت می کند. این انگرم زمانی در طول حیات این بچه کی- این می شود و از آن به بعد این مدار اهریمنی مشغول به کار می شود. (هابارد2009، 108) طاهری علل و عوامل آلودگی و ورود موجودات غیرارگانیک و کالبدهای ذهنی را به عوامل مشترک و عوامل اختصاصی نسبت داده است. از عوامل مشترک، قرار گرفتن در فاز منفی، طلسم و جادو و مصرف داروهای روان گردان و… و از عوامل اختصاصی ندیدن وحدت و یکپارچگی جهان هستی، هتک حرمت هر جزئی از اجزای هستی و ایجاد تشعشع منفی و ایجاد فساد و تباهی و… نام می برد(.طاهری 2010، 76-65) بر این ها در کلاس تشعشع دفاعی و سایمنتولوژی برای ورود غیرارگانیک ها مثال های عملی نیز ارایه می شود که در مقایسه با مثالی که هابارد در این زمینه می آورد، شباهت و نزدیکی این دو فرقه آشکار می شود[1].

سلامت افراد در گرو برون ریزی

هابارد از بیرون ریزی با عنوان کلیرکردن [2] نام می برد و می گوید: … در جریان کلیر کردن هر نفر بدون استثنا، یک یا چند نمونه از این اهریمن ها یافت شدند. بعضی افراد سه تا چهار عدد و بعضی ده عدد و بعضی فقط یکی داشتند. با کمال اطمینان می توان فرض کرد که تقریباً هر کج اندیش، یک مدار اهریمنی در خود دارد. (هابارد، 2009: 109) wو درباره ی پا ک شدن وجود شخص از موجودات، چنین توضیح می دهد: آیا هیچ جای تعجب است که موقعی که این اهریمن ها از ذهن پا ک می شوند، به گونه ای که در اشخاص کلیر[3] می توان مشاهده نمود، ضریب هوشی بالا می رود؟ هنگامی که مدارهای اهریمنی را به جنبه ی خاموشی که در هنگام بازتحرِی کی انگرم ایجاد می شود اضافه کنیم، این حقیقت را می توان دید که مردم تنها یک بیستم قدرت ذهنی شان را مورد استفاده قرار می دهند. پژوهش و آمار علمی نشان می دهد که هنگامی که جنبه ی «بیهوشی» و مدارهای اهریمنی از بایگانی انگرم پا ک شوند و آن اطلاعات در حافظه ی استاندارد (جایی که باید باشند) به صورت تجربه ذخیره شوند در حدود چهل ونه، پنجاهُم ذهن در اختیار «خود» قرار می گیرد، چیزی که او به عنوان یک کج اندیش هرگز در اختیار نداشت(.همان: 113) طاهری نیز بر همین نظر است. او برون ریزی را عاملی برای دستیابی به سلامت جسم و ذهن می داند و معنای برون ریزی را خروج این موجودات از درون فرد می داند: بیرون ریزی، آشکار شدن سابقه بیماری ها (بیرون ریختن آن ها) است. سابقه بیماری ها ممکن است حتی متعلق به دوران جنینی یا طفولیت، بیماری های کنونی آشکار یا نهان فرد و همچنین، ترس های نهفته، گره ها و تنش های روانی، نابسامانی های ذهنی و… باشد. اسکن به صورتی همه جانبه، بر جسم، روان و ذهن فرد انجام می شود. در اسکن، گاه علا ئمی بروز می کند که آمادگی فرد برای ابتلا به بیماری هایی را نشان می دهد که در شرف آن است و در صورت بی توجهی، در آینده بروز خواهد کرد. (طاهری1388ب 66) و درمورد نحوه ی بیرون ریزی چنین می گوید: در اسکن فرادرمانی، ترس های دوران کودکی نیز آشکار می شود. این ترس ها در ضمیر ناخودآ گاه فرد، ثبت و ضبط است. در این وضعیت، با دو دسته گزارش رو به رو خواهیم شد. دسته اول، گزارش افرادی است که درگذشته، هیچ سابقه ای از وجود ترس نداشته اند. این عده، پس از اسکن فرادرمانی، با ترس های مبهم و ناشناخته ای رو به رو می شوند که از چگونگی آن، هیچ اطلاعی ندارند. در بسیاری از موارد، این ترس یا ترس ها، ابتدا افزایش می یابد و پس از دوره ای بیرون ریزی، کاهش و خاتمه پیدا می کند. این بیرون ریزی، ممکن است در خواب و به صورت کابوس هم اتفاق بیفتد. (همان:119) بنابراین در مقایسه ی فرقه ی حلقه با فرقه ی ساینتولوژی، مشاهده می شود که مطالب هابارد در کتاب داینتیکس در مورد اهریمن ها و دسته بندی ها و… با آنچه طاهری می گوید از یک سنخ هستند؛ به طوری که در مواردی جایگزین کردن بخش هایی از گفته های هابارد

در کتاب های طاهری امکان پذیر است و تغییر خاصی در مفاهیم آن ایجاد نمی کند. در واقع طاهری گفته های هابارد را بومی سازی کرده و طوری بیان کرده است که به مذاق یک ایرانی مسلمان جوینده ی معرفت خوش آید و کالای تقلبی و انحرافی خود را به گونه ای التقاطی و آمیخته به عنوان اصل عرضه کند و مورد اقبال افراد سطحی نگر که با اصل آن به طور کامل آشنا نبوده اند قرار گیرد و به عنوان عرفان ایرانی-اسلامی پذیرای آن باشند.

 

 

 

پی نوشت:

 

 

[1].در جزوه ی دوره تشعشع دفاعی از صفحه ی 79به بعد، چند گزارش درمورد خروج موجودات غیرارگانیک در طول دوره از بین حاضرین در کلاس منتشر شده است که با مطالعه ی آن می توان به ادعاهای پوچ و بی اساس رهبر فرقه پی برد.

[2]. clear

[3]. کلیر: شخص بهینه، بدون هیچ انگروم(هابارد،2009، 593)

 

 

منبع: برگرفته از کتاب حلقه اسارت.

 

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. بسم الله الرحمن الرحیم.با عرض سلام.خداوند در قران کریم می فرماید : يَعْلَمُ ما فِي السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ يَعْلَمُ ما تُسِرُّونَ وَ ما تُعْلِنُونَ وَ اللَّهُ عَليمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ4 …. می داند آن چه در آسمان و زمین است و می داند آن چه را که پنهان می کنید و آن چه را که آشکار و خداوند به ذات سینه ها عالم است.
    با توجه به آیات فوق خداوند کریم تشخیص داده انسانها را همینگونه که هستند بیافریند با همه ی اسرار پنهان درونی شان و اسرار خلقتشان و فقط اوست که به این اسرار واقف است.این بین یک عده مخلوقات مزاحم مثل هابارد و از همه فضول ترشان طاهری برای نشان دادن اینکه از بقیه ی مخلوقات خداوند اگاه تر و دانشمند ترن و اینکه توانسته اند به سر خلقت واقف شوند یک سری قوانین خود در آوردی و جن در آوردی را پایه گذاری کرده اند و سالیان سال به فریب اذهان پرداخته اند.آنها خود را وزیر دست راست و چپ خداوند و حتی مامور مخفی خدا دانسته و ادعا دارند به طرق مختلف به علوم الهی و اسرار خلقت دست یافته اند.

  2. خداوند خودش میداند در مقابل گناهان بندگان چه راه و روشی را در پیش بگیرد به چرندیات طاهری و امثال او استغفروالله احتیاجی ندارد.او برای کیفر دادن احتیاجی به موجودات غیر ارگانیک ساخت ذهن معلول هابارد و طاهری و امثال آنها ندارد.طاهری به عظمت قدرت خداوند واقف نیست او ذهنی محدود و ناتوان داشته و عجیب این است با این همه ناتوانی ذهنی و فکری چطور جرات اظهار فضل و عرفان دارد؟!!!

  3. عجب مارمولکیه این طاهری! هر چی هابارد از شبکه منفی دریافت کرده رو زده به نام خودش!!!

  4. آره خیلی فضوله طاهری. تربیت خانوادگی نداره . بهش نگفتن تو بندگی کن تو کار خدا فضولی نکن که بد می بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا