یادداشت ها

20 سوال ساده از حلقه ای ها

1- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا به جای فاتحه گویی برای اموات، چیزی به نام مثبت 2 را بدعت و جایگزین قرار داده است؟ آیا جعل و اعلام مثبت 2 می‌تواند جایگزین قرائت قرآن برای اموات شود؟

2- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا از موهوماتی به نام «ارواح سرگردان» سخن می‌گوید؟ آیا در اسلام «روح سرگردان» وجود دارد؟

3- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا غم و اندوه در مرگ عزیزان را اعتراض به خدا می‌داند؟ آیا حُزن معصومین علیهم السلام در مرگ عزیزانشان اعتراض به خدا بوده است؟

4- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا منکر وجود ملائکه است؟ چرا نکیر و منکر را سمبلیک و سایر فرشته‌ها را همان «اتم‌ها»، «میدان‌های گرانشی» و «میدان‌های الکترو مغناطیسی» می‌داند؟

5- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا ذاکرین خداوند را از ذکر گویی منع می‌کند؟ آیا در عرفان اسلامی ذکر باعث ایجاد «قفل ذهنی»، «اختلال» و «حمله‌ی موجودات غیرارگانیک» می‌شود؟

6- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا دستور به جمع آوری آیات قرآن و تابلوهای قرآنی از منازل می‌دهد؟ چرا آیات جدا شده‌ی قرآن را «کاری زشت» باعث «حمله‌ی موجودات غیرارگانیک» و «بد شدن حال انسان» می‌داند؟

7- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا نذرِ مشروط را رشوه‌ی به خدا و بی عدالتی می‌داند؟ آیا نذرِ مشروط اهل بیت علیهم السلام برای شفای حَسنین علیهما السلام رشوه‌ی به خدا بود؟ آیا نذر مادر مریم سلام الله علیها رشوه‌ی به خدا بود؟

8- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا مُنکر مقامات مختلف ملائکه است و آنان را سمبلیک می‌داند؟

9- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا انسان را موجودی ازلی و ابدی می‌داند؟

10- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا مانع توصیف خداوند در دنیا می‌شود و وصف کنندگان الهی را بُت پرست می‌داند؟

11- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا انسان را خدا می داند؟

12- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا ارزش شب قدر را می کاهد و آن را سمبلیک و قرار دادی می داند؟

13- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا تثلیث و مصلوب شدن حضرت عیسی علیه السلام را پذیرفته است؟

14- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا همه اشیاء را خدا می داند؟ همه خدایی که فرقه حلقه به آن دعوت می کند چه معنایی دارد؟

15- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا رئیس آن 16 بار اقدام به خودشکی کرده است؟ آیا یک عارف خودکشی می کند؟ اسلام کسی که اقدام به خودکشی می کند را عارف می داند؟

16- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا به انبیای الهی توهین می کند و حضرت سلیمان را انحصار طلب می داند؟

17- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا لحظه ی جان سپاری همه ی انسان ها اعم از مومن و کافر را شیرین معرفی می کند؟ آیا قرآن اشاره به عذاب کفار در حین جانسپاری نکرده است؟

18- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا منکر حسابرسان در قیامت است و وجود آنان را انکار می کند؟

19- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا دعوت به دوستی با شیطان می کند و او را مظلوم ترین موجود عالم می داند؟ آیا قرآن و عترت علیهم السلام، شیطان را دشمن آشکار آدمی معرفی نکرده اند؟

20- اگر فرقه حلقه یک عرفان اسلامی است، چرا قرآن را متناقض و سخن پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم می داند و نیز روایت شهادت حضرت حمزه علیه السلام را داستان می نامد؟

 

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. با اجازه حقیر نیز چند سوال اضافه می کنم:
    – میشه کسی هم عارف باشه و هم دروغگوی عوام فریب!؟ مدرک مهندسی طاهری رو منتشر کنند اگه راست می گویند.
    – میشه کسی هم عارف باشه و هم با زن آرایش کرده و بدحجابش عکس بیندازد و منتشر شود!؟
    – میشه کسی هم عارف باشه و هم کاسب!؟ طاهری علاوه بر گرفتن حق التفویض از مردم بیمار و ساده لوح، بابت دوره هایی که در سالن آموزش های آزاد دانشکده دامپزشکی تهران برگزار می کرد، از هر ساده لوح مبلغ “یکصد و پنجاه هزار تومان” می گرفت!!! (سال هشتاد و هفت)
    – میشه کسی هم عارف باشه و هم عصبی!؟ در مستند حلقه ی شیطان وقتی طاهری با سوالاتی رو به رو شد، کم آورد و قاطی کرد و لگد زد زیر دوربین و آن را انداخت و رفت!!!! این رفتار طاهری آنقدر ناشایست بود که بعضی مریدان طاهری نیز تعجب کردند و یکی از آنان در جلسه ای گفته بود: (از استاد انتظار نداشتم این کار را بکند!) که البته این حرف او مورد اعتراض چند نفر در آن جلسه قرار می گیرد به حدی که بحث بالا گرفته و آن شخص از جلسه خارج می شود!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا