اخبار عرفان حلقه

سرکرده فرقه عرفان حلقه یک جن گیر است

جن نقش بسیار پر رنگی در عرفان حلقه دارد به همین علت است که افراد زیادی از این جریان آسیب می بینند. آسیب هایی مانند روانپریشی، اضطراب های مضمن و… سرکرده فرقه عرفان حلقه یک جن گیر است.

فرقه نیوز-بخش عرفانهای نوظهور،محمدعلی طاهری رئیس فرقه ضاله حلقه به جرم توهین به مقدسات، دخالت در امور درمانی، تحصیل مال نامشروع و جعل عنوان به پنج سال حبس، 900 میلیون تومان جریمه نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شده است، فعالیت اصلی این فرقه کاذب در قالب دوره‌های آموزشی از اواخر دهه 70 توسعه یافت، در این جلسات به افراد این گونه القا می‏‌شد که علت برخی بیماری‌ها رسوخ جنیان یا ارواح سرگردان در کالبد افراد است و طاهری می‏‌تواند با خارج کردن آن‌ها با عنوان تشعشع دفاعی سلامتی را به افراد بر می گرداند،

پس از مدتی با افزایش آسیب‏‌های روحی ـ روانی در اثر تلقینات عرفان حلقه و فروپاشی برخی از خانواده‏‌های آسیب دیدگان، محمدعلی طاهری بازداشت و پس از برگزاری دادگاه، محکوم شد و برای تحمل پنج سال حبس از سال 90 به زندان افتاد، در این مدت برخی از شبکه‏‌های بیگانه از او به عنوان یک دانشمند ایرانی و گاهی زندانی سیاسی یا عقیدتی یاد کردند!

 

به منظور آشنایی بیشتر با تفکرات این فرقه با حجت‌الاسلام مهدی سالاری از اساتید حوزه علمیه و پژوهشگر فرق و ادیان گفت‌وگو کردیم که در ادامه میخوانید:

*یکی از مباحثی که محمد علی طاهری در گفتار و کتب خود از آن یاد می کند واژه موجودات غیرارگانیک است لطفا در مورد این موضوع توضیح دهید؟

یکی از مباحث مورد توجه عرفان حلقه که محمد علی طاهری بر آن تأکید فراوانی دارد موجودات غیر ارگانیک است. او این موجودات را به دو گروه تقسیم می کند و در گروه A و B آنها را توضیح می دهد گروه A جنیان و گروهرا کالبد ذهنی معرفی می کند.طاهری شیطان را جزء گروه اول می داند و ارواح را نیز جز همین گروه می داند. طاهری از آن جهت که لفظ جن برای مردم حس ترس القا می کند از لفظ موجودات غیرارگانیک استفاده می کند. این شگرد جریانات انحرافی است آنها معمولا از الفاظ تنش زا پرهیز دارندتمام  کارها از طریق جن صورت می گیرد.

*پس سرکرده این فرقه خود قائل به ارتباط با جنیان است؟

نه تنها موافق است بلکه خود با جنیان زیادی در ارتباط است اما هیچ گاه این را علنی نمی گوید.اعترافات آسیب دیده ها نشان بر این امر استالبته او بیشتر به سوی کسانی می رود که لایه های حفاظی آنها ضعیف است. اکثر کسانی که گرفتار عرفان حلقه هستند یا چندان پایبند به اعتقادات دینی نیستند یا لایه های حفاظی ایمانی شان ضعیف است. این رخنه گاه خوبی برای ورود جنیان هستند.

*منظور شما از رخنه گاه برای ورود جنیان چیست؟

جنیان از زمان حضرت سلیمان و به درخواست ایشان زیر سلطه انسان قرار گرفت. این امر باعث شده تا جنیان به دنبال رخنه گاهی برای ورود به زندگی انسان بگردند. و البته این رخنه ها را خود انسان ها با رفتار و عمل کردهای دینی خود ایجاد می کنند. انسان برای در امان ماندن از شر شیاطین و جنیان نیاز به لایه های حفاظی دارد که خداوند در اختیار او گذاشته است. اگر می بینیم ذگر شریف صلوات این قدر قدرت دارد و وزن سنگینی نیز دارد بی دلیل نیست. اذکار روزانه ای که در دین تأکید شده بر مبنای همین لایه حفاظی است. ذکر روز می تواند به خوبی انسان را از شر این موجودات حفظ کند. دائم الوضو بودن، همواره ذکر گفتن، تلاوت روزانه قرآن کریم، مداومت بر آیت الکرسی و … از مواردی است که می تواند روزنه های ورودی کور کند.

یکی از جاهایی که شاخک های جنیان حساس می شود، زمانی است که فرد برای حل مشکل خود به سراغ دعانویس ها می رود. در چنین مواقعی لایه های حفاظی انسان بسیار ضعیف می شود. در عرفان حلقه این اتفاق به راحتی رخ می دهد.

     *یعنی این موجودات در حالت طبیعی قصد ضربه زدن به انسان را دارند؟

جن در ابتدا وقتی وارد زندگی فردی می شود، به گونه ای عمل می کند که شخص تصور می کند جن در اختیار اوست و می تواند هر دستوری به او بدهد و از او استفاده کند. چند ماه اول این اتفاق به انسان حس قدرت داده و بیشتر در ارتباط با جنیان جری می شود.

جنیان به خودی خود کاری به انسان ندارند و قصد آسیب رساندن نیز ندارند. اما اگر ببینند از جانب انسان علائمی برای جذب آنها فرستاده می شود با روی باز از آن استقبال کرده و به قصد ضربه زدن به سوی انسان می آیند. هیچ جنی به انسان نزدیک نمی شود مگر این که در این ارتباط انسان ضربه می خورد. جن نگاه مثبتی به انسان ندارد از همان جهت که با وجود قدرت داشتن باید تحت امر انسان باشد همواره اگر ارتباطی برقرار شود به انسان ضربه می زند.

جن برای ارتباط با انسان تلاشی نمی کند و نیازی به این ارتباط ندارد این انسان ها هستند که علاقه مند به ارتباط هستند.

*آیا پس از ارتباط فرد با عرفان حلقه در صورتی که فرد از این فرقه جدا شود بازهم مشکلات روحی ناشی از ارتباط با جنیان در فرد وجود خواهد داشت؟

علت این که این همه از ارتباط انسان با جن پرهیز داده می شود، این است که اگر ارتباط برقرار شود، قطع این ارتباط بسیار دشوار و سخت خواهد بود. جن تا زمانی که وارد زندگی انسان نشود می توان از آمدنش جلوگیری کرد اما وقتی وارد شد اخراجش بسیار دشوار است. کسانی که وارد عرفان حلقه می شوند ناخواسته در دام جنیان گرفتار می شوند و خروج از حلقه به معنی رها شدن از شر جن نیست. این افراد نه تنها از شر جن رها نمی شوند بلکه در برخی مواقع گرفتار تر هم می شوند. دوره درمان این افراد بسیار طولانی و سخت است. اگر می بینیم افرادی که گرفتار جریان عرفان حلقه شده اند نمی توانند از آن خارج شوند یا به سختی می توانند چنین کنند، از آن جهت است که آنها اختیاری از خود ندارند و برای رها شدن به اراده ای قوی و محکم نیاز دارند.

*چرا ناخواسته؟ مگر شرط ورود جن به زندگی، خواست خود فرد نیست؟

در فرقه حلقه به گونه ای رفتار می کنند که افراد می پذیرند برای درمان باید اجازاتی داده شود. و اختیاراتی داده شود این اجازه و اختیاری که به مستر داده می شود در واقع مجوز ورود جنیان است. به بهانه اخراج موجودات غیر ارگانیک و ارواح خبیثه از بدن و اخراج آلودگی ها مستر، جنیان را در اختیار گرفته و وارد زندگی این افراد می کند. در ابتدا این افراد احساس زیبا و سبکی می کنند و این احساس باعث می شود که تصور کنند مشکلشان حل شده است اما این احساس دوام چندانی ندارد و برای ایجاد مجدد این احساس نیاز به ارتباط گیری مجدد با حلقه را دارند مانند یک معتاد که بعد از مصرف مواد احساس دلخوشی و سرکیفی دارد اما بعد از تمام شدن اثر مواد دوباره و اینبار تشنه تر احساس نیاز می کند.

*یکی از مباحثی که در مورد ارتباط با جنیان مطرح است بحث روزنه های ورود جنیان به زندگی انسان هاست، عرفان حلقه چطور از این فضا استفاده می کند؟

راه ورود جنیان به زندگی افراد متعدد است که می توان به ضعف ایمان، سرک کشیدن در زندگی جنیان و رفتارهای غیر متعهدانه اشاره کرد. در عرفان حلقه لایه های حفاظی افراد بسیار نازک کرده و روزنه ایجاد می کنند. ضعف ایمان از مهمترین روزنه هاست. در عرفان حلقه تأکید زیادی بر بی تفاوت بودن به اعتقادات می شود. البته این کار به صورت مستقیم و علنی اتفاق نمی افتد زیرا خیلی از افراد پایبند به اعتقادات شرعی خود هستند. اگر علنی با نماز، روزه و حجاب، مخالفت شود، مخاطبین عکس العمل نشان داده و عرفان حلقه را عرفانی انحرافی قلمداد می کنند. لایه های حفاظی افراد در اثر ارتباط با عرفان حلقه آرام آرام نازک می شود تا جایی که اعتقاد به حجاب، نماز و روزه و دیگر مراسمات عبادی اسلام، یا انکار می شود یا تعریفی انحرافی از آن ارائه می شود. وقتی این انحراف صورت گرفت، فرد بدون لایه حفاظی خواهد شد و با گرفتن یک اجازه ساده، از جانب حلقه ای ها، جن وارد زندگی او خواهد شد.

*پس ورود به عرفان حلقه به منزله ورود جنیان به زندگی انسان است؟

این یک اتفاق حتمی است که در عرفان حلقه می افتد. جن نقش بسیار پر رنگی در عرفان حلقه دارد. به همین علت است که افراد زیادی از این جریان آسیب می بینند. آسیب هایی مانند روانپریشی، اضطراب های مضمن و غیره. محمد علی طاهری خود یکی از جنگیرهای حرفه ایست.

*چرا لفظ جن در گفتگوها و کتب محمدعلی طاهری ذکر نشده است؟

در عرفان حلقه از جن با عنوان موجودات غیر ارگانیک نام می برند. علت هم آن است که چون جن در ذهن مردم بار منفی دارد و مردم از آن می ترسند عرفان حلقه نام را عوض کرده تا بتواند از طریق جن درمان انجام دهد. این البته به اعتراف خود مسترهای حلقه است که می گویند از لفظ جن نمی توان استفاده کرد. این هم یکی از عوام فریبی های عرفان حلقه است. کار عرفان حلقه تبدیل واژه ها است. آنها واژه هایی که منفی هستند را به واژه های مثبت تبدیل می کنند و آن را به خورد مخاطبان خود می دهند. مثلا ترک نماز و تارک الصلاه در نگاه انسان دین دار منفی است آن را تبدیل می کنند به واژه ای به نام ترمز دستی و همان کسی که از ترک نماز واهمه داشت به راحتی آن را می پذیرد و نمازش را ترک می کند.

*عمده مراجعه کننده گان به این فرقه به دنبال آرامش هستند و یا درمان؟

اساسا عرفان حلقه ادعا می کند یک عرفان درمان گراست و عمده ترین آموزه های آن درمان است و هیچ کاری به آرامش ندارد. از آن جهت که بسیاری از مردم گرفتاردردهای مزمن هستند و به دنبال درمان آن به هر خس و خاشاکی چند می اندازند، بدون هیچ تحقیقی گرفتار دام های جذاب عرفان حلقه می شوند. جالب است بدانید که در عرفان حلقه با واژه سازی و تبدیل مفاهیم به موضوعات خاص به دنبال عوام فریبی بوده و از به کار بردن مفاهیم معنوی و دینی پرهیز دارند.

عوام فریبی از ویژگی های عرفان حلقه است. آنها با رویکرد درمانی به خوبی مخاطبان خود را سرکیسه کرده ثروت هنگفتی به جیب می زنند. و این در صورتی اتفاق می افتد که ادعا می کنند درمان آنها رایگان بوده و هزینه ای بابت درمان نمی گیرند. این یک دروغ عوام فریبانه است چرا که افرادی که برای درمان به حلقه روی می آورند باید حتما در دوره های آموزشی آنها شرکت کنند و برای شرکت باید هزینه های زیادی بابت کلاس پرداخت کنند. از طرفی تنها راه درمان نیز شرکت در دوره های آموزشی است. این یعنی دور زدن مخاطب و سر کیسه کردن او

*به واژه سازی اشاره کردید، پس واژه موجودات غیر ارگانیک توسط این فرقه ساخته شده است؟

البته این واژه قبلا در عرفان سرخپوستی به کار رفته و کارلوس کاستاندا از آن به عنوان آموزه های دون خوان در کتاب رؤیا بینی نام برده است. با این وجود محمد علی طاهری در واژه سازی تبحر ویژه ای دارد. واژه هایی چون: هستی بانان، آزمون بانان، جهت بانان، حکمت بانان، جزابانان، طلسم بانان،تسخیر بانان. که تمام این واژه ها را درباره جنیان به کار می برد و آنها را به این گروه ها تقسیم می کند. این تقسیم بندی البته هیچ مبنا و مفهوم خاصی ندارد. تمام این نام ها از قوه تخیل و خلاقیت محمد علی طاهری سرچشمه گرفته و هیچ مبنای دینی و قرآنی ندارد. البته درباره قسل، نماز، روزه و دیگر عبادت های دینی نیز معادل سازی کرده است. عرفان حلقه به صورت روشن و آشکار به دنبال استحاله کردن آموزه های دینی است.

عرفان حلقه ادعا می کند که یک عرفان خدا محور است اما این یک عوام فریبی بیش نیست، چرا که نه تنها خدامحور نیست بلکه خداگریز است. آموزه های عرفان حلقه به گونه ایست که می توان گفت در این عرفان خدا را نمی توان پیدا کرد. راه های رسیدن به خدا روشن نیست، عبادت تعریف انحرافی دارد، شرع جایگاهی ندارد و آنچه مشخص است اتصال به شبکه شعور کیهانی است و دیگر هیچ.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا