اخبار عرفان حلقه

جن‌گیری که مدعی درمان بود/ «سیاه و سپید» در مراحل پایانی

مستند «سیاه و سپید» به کارگردانی حنیفا محمدی با موضوع یک جن گیر ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مستند «سیاه و سپید» از تولیدات خانه مستند انقلاب اسلامی است که به طور خاص مبحث عرفان حلقه و اقدامات محمد علی طاهری رییس این فرقه انحرافی را مورد برسی قرار می دهد، مراحل پایانی تولید خود را سپری می کند.

حنیفا محمدی کارگردان این اثر مستند در خصوص ماهیت عرفان حلقه گفت: در مستند «سیاه و سپید» تمرکز خود را بر روی بحث پزشکی عرفان حلقه معطوف کردیم زیرا یکی از ادعاهای طاهری این است که توانسته دو روش درمانی مدرن را ابداع کند.

وی ادامه داد: این دو روش شامل فرا درمانی و سایمنتولوژی است که با بررسی های ما مشخص شد هیچ گونه پایه علمی ندارد و حتی اسنادی که طاهری در مورد آنها منتشر کرده است جعلی و فوتوشاپ است.

کارگردان مستند «سیاه و سپید» در خصوص مدرکی که توسط یک نهاد پزشکی خارج از کشور در خصوص شیوه درمانی طاهری صادر شده، توضیح داد: بررسی های دقیق ما مشخص کرد که این سند هم با پرداخت پول صادر شده است و هیچ نهاد مستقل پزشکی، شیوه درمانی طاهری را تأیید نکرده است.

حنیفا محمدی در خصوص انگیزه خود از ساخت این مستند گفت: انگیزه اولیه من برای ساخت این مستند، درگیری برخی از دوستانم با عرفان حلقه بود که مرا به مطالعه و تحقیق در این زمینه حساس کرد و هر چه بیشتر مطالعه کردم، بی پایه بودن ادعا های رییس این فرقه انحرافی برایم بیشتر روشن شد.

این کارگردان مستند در ادامه به یکی از سوژه های خود در مستندش اشاره کرد که پس از تحت تأثیر قرار گرفتن از شیوه درمانی طاهری به طور کامل فلج شده است و بیان کرد: این فرد در حالی که هیچ مشکلی غیر از سر درد نداشت، به دلیل تحت تأثیر قرار گرفتن از شیوه درمانی طاهری به طور کامل فلج شده و حتی قدرت تکلم خود را نیز از دست داده است.

حنیفا محمدی در پایان گفت: بررسی های ما نشان می دهد تنها کاری که طاهری انجام می دهد استفاده از علوم غریبه و بهره گیری از قدرت اجنه است که توانسته تأثیراتی بر روی افراد بگذارد ولی در همه موارد در نهایت موجب وخیم تر شدن وضعیت افراد تحت درمان شده است.

مستند ۵۰ دقیقه‌ای «سیاه و سپید» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است و به ‌زودی از رسانه ملی پخش خواهد شد.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. سلام. خوشحال شدم که چنین مستندی ساخته شده و تلویزیون پخش می شود. الهی شکر و خدا خیرشان دهد

  2. مستند حلقه شیطان که خیلی خنده دار بود با اون کارایی که طاهری می کرد! انگشتاش رو تو گوشش می کرد! کج و راست می کرد خودش رو! سر و کلشو چپ و راست و پابین و بالا میکرد! داد زد! آخرشم که یه جفتک زد به دوربین فیلم برداری!!!

  3. االبته وضعیت مهسا ناراحت کننده بود و خیلی هم دعا کردم شفا یابد. همه آسیب دیده ها خوب بشن. منظورم مضحک بودن کارهای این عارف نمای شیاد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا