اخبار عرفان حلقه

دومین جلسه نقد و بررسی عرفان حلقه در سال جدید

پنج‌شنبه، 30 خردادماه «دومین جلسه نقد و بررسی عرفان حلقه در سال 92» به‌همت و یاری مؤسسه بهداشت معنوی در پژوهشگاه باقرالعلوم برپا می‌شود.

مؤسسه بهداشت معنوی چندی است که به منظور بحث و تبادل نظر میان مخالفان و موافقان عرفان حلقه، جلساتی را در روزهای پنج‌شنبه دو هفته یک‌بار برگزار می‌کند. در این جلسات جمعی از کارشناسان مذهبی، روان‌شناسی، محققان و دانشجویان رشته‌های مختلف و… حضور دارند و به بحث آزاد در موضوعات طرح‌شده می‌پردازند.

گفتنی است بحث‌ها بر پایه موضوعاتی که از سوی مسترها و مدافعان حاضر در جلسه طرح می‌شود، شکل می‌گیرد و کارشناسان مختلف به تحلیل مسائل بر پایه استدلال و اسناد معتبر هر رشته می‌پردازند.

در اولین جلسه سال جدید، حجت‌الاسلام حمیدرضا مظاهری‌سیف، بنیان‌گذار و رئیس مؤسسه بهداشت معنوی به بحث با دو تن از مسترهای عرفان حلقه درباره موضوع «رحمانیت عام الهی» که از اساسی‌ترین بحث‌های عرفان حلقه است، پرداخت و این موضوع از ناحیه انطباق با اسلام بررسی شد. بنابر ادعای مدافان عرفان حلقه، حلقه‌های معرفی‌شده در این عرفان، نشان‌دهنده رحمانیت عام الهی هستند و این موضوع به گفته آنان از صفت «رحمن» خداوند گرفته شده که در بسم‌الله رحمن الرحیم تجلی دارد و آنان سعی دارند نشان دهند که عرفان حلقه با مبانی اسلام انطباق دارد.

یادآور می‌شود این جلسات هر دو هفته یک‌بار در روزهای پنج‌شنبه در پژوهشگاه باقرالعلوم برگزار می‌شود و شرکت در آنها برای عموم آزاد است. پژوهشگاه باقرالعلوم، واقع در میدان فلسطین، جنب کلانتری می‌باشد و این جلسات عموماً در ساعت 2 بعد از ظهر آغاز می‌شود و به طور رسمی تا 2 ساعت به طول می‌انجامد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 09368406667 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا