تولیدات گرافیکی

شاخصه دار بودن دین

شاخصه دار بودن دین

هر کسی می‌تواند هر روشی را ارائه بدهد امّا شاخصه داریم، آدرس داریم. آن شاخصه قرآن و عترت است و مسائل دینی هم خُب در نفسُ الامر و مقام ثبوت، حکم واقعیت را دارند، مثل چراغ راهنمایی و رانندگی نیست که ما اعتبار کنیم مثلاً که اگر زرد شد، اگر قرمز شد، فلان شود. یا مثل فرمان اتومبیل نیست [که] در برخی کشورها سمت راست است در برخی کشورها سمت چپ.
مسائل عرفانی و مسائل دینی پَرده از یک حقیقت برمی دارد. حالا هر کسی حرفی زد، آقای طاهریست، یک آیه الله است، یک آدم معمولی است. ما شاخصه داریم، بر شاخصه یعنی قرآن و عترت می‌سنجیم آن تفکّر را، آن حرف را، مقابله با آن نمی‌کنیم در درجه‌ی اوّل. اگر مطابقِ قرآن و عترت بود، سَلَّمنا، روی چشممان می‌گذاریم، می‌پذیریم. اگر خلاف قرآن و روایت بود نمی‌پذیریم.

💎 برگرفته از سخنان حجت الاسلام شمشیری
🎥 برنامه ناگفته های ادیان – قسمت اول

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. حرف حساب زده است این طلبه جوان آقای حجه الاسلام شمشیری و عقل هم می پذیرد و این حرف بزرگان دین است که هر چه در مورد معنوبت می شنویم باید ببینیم با کلام خدا و اولیای او مطابقت دارد یا نه. بخصوص این که موسس عرفان حلقه گفته بود در پی اعتلای عرفان این مرز و بوم است، و بی تردید عرفان این مرز و بوم ریشه در دین و اعتقادات اسلامی – شیعی این مرز و بوم دارد.

  2. احسنت به استاد شمشیری. در شبکه ولایت در برنامه زنده (ناگفته های ادیان) حاج آقا شمشیری خوب نقد کرد. چه خوب میشه این برنامه ادامه پیدا کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا