کاریکاتور

20) ترمز دستی نماز

ترمز دستی نماز

نوشته های مشابه

12 دیدگاه

 1. سلام و خدا قوت . بله دیگه عرفان واره حلقه روی پله ی جهل هست و به این خاطر سعی و تلاش و تکلیف و پند و نصیحت و دین و ایمان و شریعت و حکم و قانون و همه چیز را متعلق به پله عقل می دانند و عقل را بی ربط به معنویت و عرفان!

 2. آفرین. من خودم در اتاق دوستم دیده ام که پایان نامه اش و گواهی مستری اش را قاب کرده و به دیوار اتاقش زده و میگه تشعشع مثبت دریافت می کنه از آن !!

 3. کاریکاتور جالبیه و پیامش هم خوبه و اینکه نشون دادین پایان نامه بالای سرش نصب کرده خیلی جالبه. مرسی

 4. باعرض سلام
  فرقه ضاله حلقه از یک سو می گوید اساسا شریعت و احکام فقهی و ظاهر عبادات مربوط به پله ی عقل است و ما به آن کار نداریم و از سویی می آید ترمزدستی نماز و عبادات را مطرح می کند و با توجیهاتی که ابدا مورد تایید دین و عرفان حقیقی نیست، عده ای کم اطلاع را از عبادت و دعا و نماز و روزه و حجاب و کلا ضروریات دین، دور می کند! واقعا طاهری چه کاره است که قضاوت می کند، درواقع چگونه و با چه معیاری تعیین سطح می نماید و عبادات مردم را بی کیفیت معرفی می کند؟!

 5. ما مثل خیلی جاها مشکل اقتصادی و اجتماعی داریم و باید حل شود، بدون شک؛ ولی عرفان های کاذبی مثل حلقه نیز به صورت یک معضل و مشکل تبدیل شده و اگر از دیگر مشکلات بزرگتر نباشد، کوچکتر نیست، بدون تردید. حلقه هم اعتقاد دینی برخی مردم را که به هر ترتیب از معارف دینی و اسلامی زیاد آگاه نیستند، از بین می برد و هم روان آنها را با پیش کشیدن جن زدگی و غیره، خراب می کند.

 6. گول طاهری و شاگرداشو نخورین. شیطون ترمز نمازتون رو میکشه نه جبرئیل. اگه یکی قبل از به کیفیت رسیدن نمازش بمیره، تکلیفش چی میشه؟ وقتی مرد دیگه کیفیت نماز معنی نداره. اگه طرف بمیره دیگه نماز نمی تونه بخونی که با کیفیتش بالا باشه. اگه مرد نمازی که نمی تونه بخونه کیفیتش بالا میره؟ عقل هم خوب چیزیه.

 7. کسی که نماز نمی خواند (با هر بهانه ای) رابطه اش را با خدا قطع کرده و سقوط می کند. کیفیت نماز خوب است اما این که بگوییم یا باید با کیفیت باشد یا اصلا نخواستیم، حرف احمقانه ایست. انسان اگر به مرتبه بالای چیزی نرسیده است نباید مرتبه پایین آن چیز را هم از دست بدهد در عین حال سعی باید بکند به رشد لازم برسد. حضور قلب در عبادات راهکار دینی دارد و باید جهت رسیدن به آن ،به متون دینی مراجعه کنیم

 8. واسه پول چه کارهایی می کنن مردم ! با اعتقاد مردم و با دین و ابدیت مردم بازی می کنن برای رسیدن به دنیای پست ….

 9. سلام علیکم
  باید هر چه از هر که شنیدیم به کلام خدا که قرآن عظیم است و به کلام معصومین سلام الله علیهم که رسول اکرم و اهل بیت سلام الله علیهم هستند، عرضه نماییم و اگر تطبیق کرد قبول کنیم و اگر تطبیق نکرد، دور بندازیم. الآن با این معیار و میزان سنجش، بسیاری از آموزه های حلقه بلکه تمام آن، دور انداختنی است. والسلام

 10. ترمز دستی نماز و عبادات مثل این می ماند که یک معلم به دانش آموزانش بگوید برای این که درستان قوی شود ،ترک تحصیل کنید!!!
  برعکس، برای دانش آموز ضعیف کلاس جبرانی می گذارند. یعنی چون درسش ضعیف است اتفاقا باید بیشتر با کتاب و درس مانوس باشد و بیشتر درس بخواند. نماز هم اینگونه است. جهت ارتقاء کیفی آن و قوی شدن آن باید بیشتر مانوس باشیم با نماز و دعا و تلاوت و… این در کلام معصومین ع آمده است.

 11. با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستانی که نظر دادن…ببینید طاهری نماز خوندن کسیرو متوقف نمیکنه بلکه این کار توسط هوشمندی انجام میشه و عباداتی که صرفا جنبه تجارتی و ترس از جهنم و مرگ و…. انجام میشه خود بخود در دوره متوقف میشه…حدیثی از امام صادق یا امام علی (ع)هستش(دقیق حضور ذهن ندارم کدوم بود)که میفرمایند عبادت بر ۳ نوع است
  ۱.عبادت بردگان
  ۲.عبادت تاجران
  ۳.عبادت عاشقان
  عبادت بردگان برای افرادی هستش که عبادتشون از روی ترس از خدا و جهنم و مرگ و… هستش
  عبادت تاجران برای افرادی هست که عبادت رو برای دریافت پاداش برای مثال بهشت و حوری و… میخونن
  عبادت عاشقان مخصوص افرادیه که فقط فقط بخاطر خودش عبادت میکنن و انتطار و ترسی ازش ندارن
  اونکه مسعله ترمز دستی بیان شده در صحبتای طاهری منظور همینه که عبادت های نوع ۱ و ۲ ترمزش کشیده میشه و توسط طاهری نیست بلکه توسط هوشمندی این قضیه انجام میشه…افرادی که صحبتای طاهری رو گوش ندادن خواهشمندم ازتون و به عنوان برادر بهتون میگم که برین صحبتای استاد طاهری رو اول گوش کنین و بعد به قضاوت بپردازین ببینین کجای حرفای طاهری مساعل دین رو نقض کرده خود استاد طاهری یه ترمش درباره نماز هستش و معرفت مناسک دینی رو اونجا بیان میکنه(معرفت مثل نماز و روزه و حج و خمس و زکات و…)

 12. سلام کاش همه مطالبتون با سند و رفرنس بود
  از مطالبتون استفاده کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا