سخنرانی های کوتاه نقد حلقه

105) نپذیرفتن معاد جسمانی در فرقه حلقه

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. باسلام خدمت مدیر محترم سایت
  سوالی داشتم و آن اینکه طبق آموزه های حلقه در نهایت حتی مشرکین هم وارد بهشت می شوند. می خواستم ببینم این ادعا با قرآن کریم و احادیث همخوانی دارد؟
  متشکرم

  1. سلام دوست گرامی.مطمئنا این آموزه با دین مبین اسلام همخوانی نداشته و دلایل متعدد درون دینی (نقلی) و برون دینی (عقلی) بر رد اون وجود داره.در فرقه ی حلقه اما از اونجایی که به دین و آموزه های دینی بی اعتنا هستند و آنها رو در رسیدن به کمال و معنویت لازم نمی دونن،گرایش به چنین اعتقادی پیدا کردن.بنیان گذار این فرقه مکرر گفته که اولا: دین روبناست و شعور کیهانی زیربناست و ثانیا: ما در زیربناهای افراد دخالتی نمی کنیم و حتی اگر کسی لائیک باشد و شعور کیهانی رو بپذیره دیگه نیاز نیست مقید به اسلام باشه.
   ناگفته پیداست که در فرقه ی حلقه به دنبال ارائه ی یک معنویت منهای دین هستند که دین در آن یک روبنای غیر ارزشمند هست.

 2. خیلی ممنون از شما که زحمت کشیدید. چون برایم سوال شده بود چرا آقای طاهری خلود را نفی کرده و از چند عضو حلقه سوال کردم آیا با این حساب یعنی مثلا شمر و یزید هم از جهنم خارج می شوند و وارد بهشت می شوند؟! رسما می گفتند اگر در جهنم بمانند به این معناست که قسمتی از تن واحده هستی از آن جدا شده است! می گویند همه حتی قاتلان انبیاء و اولیاء نیز عضوی از تن واحده هستند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا