اخبار عرفان حلقه

عرفان حلقه و مشکلات با اجنه

عرفان حلقه در ظاهر منكر جن‌گيري، اجنه، شيطان‌پرستي هستند.منظور ما قوای باطلی است که از شیاطین اکتساب می‌شود.

افرادي به ما مراجعه كرده‌اند و گفته‌اند: «وقتي در جلسات آنها تشعشع گرفتيم، جن به زندگي ما آمده است، ما عيناً حضور نیروهای مرموزی را در زندگی درک می‏کنیم. به طور مثال در خانه‌مان نشسته‌ايم ناگهان پرده و لوستر تكان مي‌خورد و يا اجسام خود به خود جا‌بجا مي‌شوند و يا صداهاي عجيب و غريب و ناله مي‌شنويم.»

“طاهري” (رئيس فرقه حلقه) در جلسه‏ای که با مسترهای عرفان حلقه داشت، وقتی بعضی از مسترها از او می‏پرسند «بعضی از کسانی که تشعشع داده‏ شده‏اند می‏گویند ما جن می‏بنیم با این مشکل چکار کنیم؟» طاهری مي‌گويد «اين‌گونه مسائل را به كسي نگوييد و به مردم نگوييد كه در خانه‌تان «جن» وجود دارد، رئيس فرقه نمي‌گويد «جن» نيست ولي مي‌گويد كه مسائل مربوط به وجود «جن» را با كسي مطرح نكنيد. گفته ‏های وی در این باب توسط خودشان در اینترنت قرار گرفته است.

توجه شود که اگر چه نیروهای شیطانی را می‏توان در اختیار گرفت ولی اولاً حتی ممکن است کسانی متأثر از این قوا باشند ولی توجه نداشته باشند. دوم اینکه جن‏ها توانمندي‌هاي مختلفي دارند همان طور كه ما پزشك، مهندس و اقشار مختلف داريم آنها نيز همين طور، جن درمانگر، جن شرور، جن كافر، جن مؤمن و… دارند.

افرادی که در حلقه اتصال گرفته ‏اند هميشه دو موضوع را بيان مي‌كنند، يكي اين كه زندگي‌شان آلوده شده به موجودات عجيب و غريب. دوم اين كه حال عبادت و خلوت با خدا و بندگی خدا از آن‏ها گرفته می‏شود و گرایش‏های معنوی آن‏ها از دست رفته است.
زیرا خاصیت قوای شیطانی همین است که اگر کسی با آن‏ها ارتباط بگیرد نمی‏تواند هم‌زمان بنده خدا هم باشد و در خدمت بندگی خدا قرار گیرد. ذات این قوا این گونه‏اند که استعداهای معنوی انسان را از بین می‏برند و براي همين آن فرد قادر به انجام كاري نيست چون قواي معنوي به حاشیه می‏رود. گرايش شما به عبادت ديگر وجود ندارد و اگر هم باشد كم‌رنگ است افرادي كه آلوده به اين فضا شوند به آساني نمي‌توانند از آن رهايي يابند.

 نظیر چنین مواردی در بسیاری از فرقه‌های مدعی معنویت‌های کاذب وجود دارد و بدلیل آنکه این روش‌ها از ترکیب تمرینات چندین سبک جادوئی و متا‌فیزیکی بوجود می‌آیند انبوهی از مشکلات را برای پیروانی که چشم و گوش بسته به دلیل یافتن رمز و رازها  بدنبال چنین محافلی می‌روند به بار می‌آورد. از جمله مضرات شایع چنین جمع‌هایی بر خلاف ادعای گردانندگان آن، از دست دادن ایمنی انسان با گشودن راهی برای نفوذ است که در بسیاری موارد خود با عنوان ارتباط با ماوراء و غیره مطرح می‌شود معایب بزرگ چنین روش‌هایی با از هم پاشیدگی در زندگی و حال و هوای روحی فرد همراه است و باعث می‌شود این قبیل پیروان دچار عدم تمرکز، اضطراب و اغتشاش ذهنی شوند و مشکلاتی برای آنها پیش آید سرکردگان این فرقه‌ها این مسائل را به سادگی با کلماتی مانند برون‌فکنی توجیح می‌کنند و آن را نشانه‌ای بر رشد فرد معرفی می‌کنند در حالی که چنین چیزی صحت ندارد و فرد هر روز بیشتر با مشکلات مواجه می‌شود بیشتر خود را نیازمند به استاد می‌بیند و علاج خود را تکیه و اجرای بی‌چون و چرای تمارین می‌داند. در این مرحله از خود وادادگی تشدید شده و فرد آماده هر نوع سوء استفاده است.

در خاتمه دوستانی که مایلند تا با ما مشورت کنند و یا تجربیات خود را در اختیار دیگران بگذارند ما را از نظرات  خود محروم نسازند.

 

نویسنده : پژوهشگر عرفان های نوظهور موسسه بهداشت معنوی

حمزه شریفی دوست

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام.خداوند یکتا را شاکرم.مدتی است دخترم تحت تاثیر یکی از اساتید که از مشتریهای بیشرف عرفان حلقه است قرار گرفته و وضعیت روحی بهم ریخته و اقدام به خودکشی کرده که به لطف پروردگار نجات یافته و ظاهرا قطع ارتباط کرده.ولی میگوید که این شخص بداخل دهانش دمیده.ولی از نظر روحی متعادل نیست .برای مقابله و مبارزه با این وضعیت چکار کنم.لطفا راهنمایی کنید.حسبنا الله نعم الوکیل.لعنت خدا بر شیطان لعین و رجیم.توکل به خدا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا