اخبار عرفان حلقه

در فلاورجانِ اصفهان چه گذشت؟

در روز گذشته (پنج شنبه 24 دی ماه 95) به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح فلاورجان، نشستی به منظور نقد و بررسی عرفان حلقه برگزار شد. در این جلسه که جمعیت حاضران آن به بیش از پانصد نفر می‌رسید حجت الاسلام شمشیری سخنران این نشست، ضمن تشکر از مسئولین مربوطه که شرایط روشنگری پیرامون حلقه را برای بار دوّم در فلاورجان فراهم آوردند، به بررسی عرفان حلقه پرداختند. ایشان با طرح سوالاتی مثل: «عرفان حلقه یا کیهانی چیست؟ بنیان گذار این فرقه کیست؟ ماهیت این فرقه چیست؟ آیا روش‌های درمانی آنان واقعیت دارد؟ مهم‌ترین عقاید و انحرافات این فرقه چیست؟» به تبیین سؤالات و ارائه‌ی پاسخ بر اساس مستندات این فرقه برآمدند.

ساعتی از جلسه نگذشته بود که حلقه‌ای‌ها مانع از ادامه‌ی سخنرانی حجت الاسلام شمشیری شده و درخواست کردند تا تریبون در اختیار آنان قرار بگیرد تا بتوانند از خودشان دفاع بکنند.

در این جلسه‌ی دوستانه که نزدیک به نیمی از آن را افراد حلقه شکل داده بودند و همچنین مسترهای سرشناس این فرقه که از اصفهان به فلاورجان آمده بودند، یکی یکی به قصد دفاع از آموزه‌های آموزگارشان قیام کردند که همگی در مقابل اشکالات مستندِ سخنران جلسه که از مانیتور سالن محل سخنرانی پخش می‌شد قرار می‌گرفتند، و قادر به پاسخگویی نبودند. نزدیک به ده مَستر و هوادار فرقه‌ی حلقه یکی پس از دیگری و یا به طور همزمان به قصد دفاع از آموزه‌های عرفان حلقه اقدام کردند که نتیجه‌ای جز آشکار شدن ضعف باورها و مبانی حلقه را در پی نداشت.

در انتهای جلسه یکی از مسترهای این فرقه که ضعفِ مدافعان حلقه را به خوبی دریافته بود و شاهد غلبه‌ی کامل سخنران جلسه بر مسترهای فرقه‌ی حلقه و ارائه‌ی مستندات پی در پی مبنی بر انحرافات این فرقه بود، مانع تداوم جلسه شد و از حجت الاسلام شمشیری درخواست حضور در جلسه‌ای به قصد مناظره با مسترهای مسلط‌تر به منابع حلقه را داشت.

امیدواریم مسترهای حلقه بر سر عهد خود باقی بمانند و به‌زودی شرایط مناظره‌ با شرایط مساوی و نظم کامل را در اصفهان با کارشناس انجمن نجات از حلقه برپا بدارند و نماینده‌ی خود را (نه هیاهو و غوغاسالاری و هجمه‌ی دسته جمعی و بدون منطق) برای مناظره‌ی رسمی مشخص بکنند تا این گمان مطرح نشود که آنان هم مثل محمد علی طاهری و آرش پربین از مناظره گریزان هستند.

نوشته های مشابه

8 دیدگاه

 1. سلام این جلسه در دهستان بوستان (محله لارگان) واقع در شهرستان فلاورجان برگزار شد و پایگاه مقاومت شهید مفتح لارگان برگزاری جلسه را برعهده داشتند . لطفا مطلبتان را اصلاح نمایید.

 2. با سلام و احترام
  بسیار عالی بود
  از زحمات استاد شمشیری و دیگر عزیزان که این جلسه روشنگری را برپا نمودند تشکر میکنم
  خداوند سبحان و اهل بیت علیهم السلام پشت و پناهتان باشند.

 3. سلام
  دمتون گرم
  اینها فکر کردن پیش یه عده کم سواد حرف زدن و مردم عادی را با ظاهر سازی فریب دادن هنر است…
  دم آقای شمشیری گرم
  خدا حفظت کنه…

 4. با سلام خسته نباشید به استاد .
  خدا خیرتون بده من اهل لارگان هستم خیلی از هم سن و. سال بنده حدود بیست بیست و دو ساله غرق این کار شدن .
  کاش جلسات بیشتری برگزار. بشه حتی برای نجات یه نفر .
  چون این مسترها و غیره با یک جلسه به خواستشون نرسیدن .

 5. فایل فیلم یا صوت جلسه را هم توی سایتتون بذارید.اگر هم ضبط نکردید از این به بعد ضبط کنید.چون ماکه توی جلسه نبودیم تا ببینیم مستر ها هم چی گفتن و شما چه گفتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا