درباره ما

تصمیم‌گرفتن مشکل و بازگشتن از آن مشکل‌تر است!

سایت «نجات از حلقه» سایتی مردمی است. بیشتر اعضای این سایت کسانی هستند که در دوره ای در کلاسهای عرفان حلقه -که اکنون به صورت زیرزمینی برگزار می شود و غیرقانونی است- شرکت کرده اند و مبانی آن را پذیرفته اند؛ اما پس از مدتی به دلیل آسیب های جسمی یا روانی و یا اجتماعی که دیده بودند خواستند درباره «حق یا باطل» بودن آن بیشتر بدانند؛ به همین دلیل به تحقیق‌های دینی و علمی دست زدند و تا آنجا پیش رفتند که بطلان عرفان حلقه برای آنان به اثبات رسید.

اکنون آنها حرف‌هایی برای گفتن دارند. ما به دلیل احساس خطری که برای جامعه خود می‌کنیم، می‌خواهیم دیده‌ها و شنیده‌های خود را با شما به اشتراک بگذاریم. در جمع ما محققان و کارشناسان علوم مختلف حضور دارند و به ما در تخصصی‌شدن بحث‌ها کمک خواهند کرد. اگر برای آشنایی با عرفان حلقه در گام‌های نخست هستید، بهتر است پیش از آنکه کاملا درگیر آن شوید، حرف‌های ما را هم بشنوید تا خدایی‌نکرده به افسوس‌هایی که ما به آن دچار شدیم، دچار نشوید. شاید اگر روز اول کسی بود که به ما هم این نکات را می‌گفت ما این‌قدر پیش نمی‌رفتیم.

محوریت این سایت بر مباحثه است؛ بنابراین انتهای تمام مطالب برای ادامه بحث باز است و مدافعان، مسترهای محترم و کسانی که به‌تازگی با آن آشنا شده‌اند می‌توانند در بحث‌ها شرکت کنند. هدف همه ما رسیدن به حقیقت متعالی است که لازمه آن بحث و گفت‌وگوست؛ در ضمن شما می‌توانید از طریق بخش «پرسش و پاسخ» یا ایمیل  help@nejatazhalghe.ir یا در تلگرام با آی دی @nejat_QA پرسش‌ها و دیدگاه‌ها یا انتقادات خود را بیان کنید.

در پایان اگر شما هم از جمله کسانی هستید که در کلاس‌ها شرکت کرده و از آن آسیب دیده و اکنون به صف مخالفان پیوسته‌اید، از حضورتان در سایت استقبال می‌کنیم. می‌توانید عضو سایت شوید و تجربه‌های خود را با ما در میان بگذارید. خداوند همه ما را در تشخیص حق از باطل یاری فرماید، آمین.

سایت نجات از حلقه تنها یکی از فعالیت‌هایی است که در انجمنی به همین نام انجام می‌شود. «انجمن نجات از حلقه» که در حال سپری‌کردن مراحل ثبت در وزارت کشور است، اهداف و برنامه‌هایی دارد که در زیر آمده است:

اهداف انجمن:

 1. روشنگری در جامعه نسبت به:

الف) غیرعلمی‌بودن و غیرآکادمیک‌بودن فرادرمانی و سایمونتولوژی

ب) انحرافات دینی و‌ اخلاقی

ج) آسیب‌های فردی و اجتماعی عرفان حلقه

 1. کمک به آسیب‌دیدگان عرفان حلقه برای خروج از این جریان و کمک به بهبود روحی و جسمی و بازگشت به زندگی عادی
 2. هم‌افزایی و پیگیری به منظور برخورد قانونی با بنیانگذاران و مروجان عرفان حلقه
 3. انجام تحقیقات علمی، دینی و اجتماعی در نقد مبانی عرفان حلقه؛ به‌ویژه برقراری ارتباط با دانشگاه‌ها برای استفاده از آزمایشگاه‌ها، کتابخانه‌ها و امکانات آموزشی

 

برنامه‌ها:

 1. برگزاری سمینار، همایش و جلسات مناظره و نقد و بررسی عرفان حلقه در همه شهرهای کشور
 2. برگزاری دوره‌های اطلاع‌رسانی برای آسیب‌های عرفان حلقه به منظور جلوگیری از ورود افراد تازه
 3. فعالیت در فضای مجازی و تشکیل تیم سایبری برای تولید محتوا در سایت نجات از حلقه و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
 4. تولید محصولات فرهنگی نظیر بروشور، کاتالوگ، سی‌دی‌های آموزشی، مولتی‌مدیا، نشریه، جزوات تحقیقاتی و چاپ تحقیقات دانشجویی در نقد عرفان حلقه
 5. تشکیل کمپین‌هایی برای مقابله با عرفان حلقه و گردآوری آسیب‌دیدگان برای توسعه‌یافتن انجمن
 6. تولید فیلم‌های مستند به صورت سریالی
 7. تشکیل تیم‌های تحقیقاتی در رشته‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی، ارتباطات، الهیات، فلسفه، پزشکی و…
 8. ایجاد دفتر نمایندگی در شهرهای مختلف برای کنترل همه‌جانبه
دکمه بازگشت به بالا