نقد کتاب انسان از منظری دیگر

یادداشت (نقد کتاب انسان از منظری دیگر):

«روش‌های فرادرمانی طاهری، ماحصل دریافت‌های وی از شبکه هوشمند الهی است که توانسته‌ آنها را با روش علمی و کاربردی در اختیار علاقه‌مندان به فرادرمانی و بیماران قرار دهند. فرادرمانی، نگاهی به انسان از منظری دیگر و دستاوردی از عرفان کیهانی (عرفان حلقه) است که در تعریف آن می‌توان گفت رشته‌ای از درمان‌های مکمل است که ماهیتی عرفانی و در بسیاری موارد با اندیشه‌های عرفانی اسلامی ایران زمین همخوانی دارد.» (خبرگزاری کتاب ایران، فروردین ۱۳۸۸)

از زمانی که کتاب «انسان از منظری دیگر» روانه بازار ایران شد، چند سال می‌گذرد. این کتاب هنوز هم اصلی‌ترین کتاب در معرفی و آموزش فرامین عرفان حلقه است. از آن زمان تاکنون از معرفی‌های ساده این کتاب گرفته تا نقدهای بسیار وسیع در قالب کتاب و مقاله در مورد همه مباحث طرح‌شده در کتاب انتشار یافته است.

مقاله حاضر به قلم دکتر محمدرضا توکلی صابری، داروساز و فوق دکتری شیمی پزشکی و استاد و پژوهشگر دانشگاه‌های آمریکا، نقدی است کوتاه و هوشمندانه در مورد این کتاب که با نکته‌سنجی تمامی نقطه ضعف‌ها و تناقضات کتاب را به خواننده نشان می‌دهد و ما را به اندیشه و سؤال بزرگ‌تری در خصوص حقانیت عرفان حلقه و چیستی و حقیقت فرادرمانی می‌رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.