شاهد بودن یعنی چه و چه پیامدهایی دارد؟

 

 

از وبلاگ «صفا ایرانی» به نام «بررسی عرفان حلقه با زبان عرفان حلقه» و به آدرس http://barresiehalgheh.blogfa.com/

در عرفان حلقه شاهد بودن به معنی تسلیم بودن است و هر ترم این مفهوم گسترش داده می شود، مانند کنترل ذهن داشتن، بی ذهنی و …

آقای طاهری می گویند که برای استفاده از حلقه ها به هیچ چیزی نیاز نیست و تنها شرط لازم شاهد بودن است، نگاه بدون قضاوت. برای اینکار چشمها را می بندیم (البته چشم باز نیز بعدها مورد قبول است و صرفا جهت کم کردن تشتت ذهنی چشمها بسته می شود)، هر کسی از هر دین و مکتب و مسلکی می تواند از این رحمت عام الهی (حلقه ها) بهره مند شود به شرط آنکه شاهد شود.

حال من چشمان خود را می بندم و ایشان مرا متصل می کنند، بقول خودشان اتصال مرا به هوشمندی الهی برقرار می کنند و از نظر بنده به حوزه ذهن، روان و جسم من نفوذ می کنند تا تغییراتی در سوئیچ های من ایجاد کنند. حال اتفاقاتی در حوزه جسم، ذهن و یا روان من می افتد، وقتی نشانه ها و دلایل آنرا جویا می شویم، می گویند این همان هوشمندی الهی است.

بر فرض مثال آقای طاهری انسانی پاک و درست، با نیات الهی و خیر، مرا به منبعی الهی متصل می کنند (بحث نفوذ را هم مد نظر داشته باشید که خود غیرمجاز است)، باز هم فرض میگیریم ایشان تمام تیک های شخصیتی خود را قربانی کرده و صد در صد در فاز مثبت و شبکه مثبت قرار دارد، در نتیجه بنده به درستی به منبع الهی با تعریف ایشان متصل میشوم! حال مستری که اصلا آقای طاهری را ندیده و صرفا با گذراندن ترمها مستری گرفته و مربی شده است چطور؟ او نیز در همین حد مثبت است؟ چون سوگندنامه امضا کرده کافیست تا تحت شبکه مثبت قرار بگیرد یا می تواند اختیار به غیر از آن کند؟

اصلا مستر را بگذاریم کنار، بنده ترم یک، جلسه دوم، حفاظ فرادرمانگری را دریافت می کنم و برای درمان بین مردم، دوستان و آشنایان روانه می شوم، چقدر من مبتدی می توانم خیرخواهانه و مثبت رفتار کنم؟ آیا این حرکت که در ترم یک جهت صلح با دیگران قرار داده شده و بقول اقای طاهری سخت ترین قسمت را در ابتدا قرار داده است، شاگردان را به سمت صلح سوق می دهد یا به سمت منیت و بالا آمدن همان تیک های شخصیتی، قبل از آمادگی فرد جهت رویاروئی با آن تیک ها و در نهایت انحراف وی؟

حال کسی که من به او گفته ام شاهد باش، درهای ذهن خود را به روی من باز می گذارد، من نفوذ می کنم بدون آنکه بدانم نفوذ است و نامش را هوشمندی می گذارم، چه چیزی به سمت او می فرستم؟

آقای طاهری در درسهای خود گفته اند اگر از حلقه ها در جهت مثبت استفاده کنید پاسخ آن از هوشمندی مثبت داده می شود، اگر در جهت “من” استفاده شود، پاسخ از شبکه منفی خواهد بود، حال وقتی من در جهت منیت خود از آن بهره می برم، چه چیزی به سمت فرادرمانگیر می فرستم؟ در این حالت شبکه منفی پاسخ میدهد و کارگزاران منفی پاسخ را میرسانند! کارگزاران شبکه منفی چه کسانی هستند؟ حال چه بلائی به سر فرادرمانگیر بی نوا می آید؟

باز طبق گفته آقای طاهری در واقع یک هوشمندی بیشتر وجود ندارد، پس وقتی حلقه ای تفویض می شود که از سمت هوشمندی است، به منشور تضاد جهان دوقطبی برخورد می کند مثبت و منفی می شود، چون منبع یک هوشمندی است پس هر دو وجه مثبت و منفی را داراست و آقای طاهری با استارت زدن سوئیچ های آن امکان استفاده از هر دو بخش را در فرد ایجاد کرده است، یعنی بعد منفی آنرا نیز فعال کرده. حتما دیده اید یا شنیده اید که برخی مسترها با شاگردان خود وارد روابط نامشروع می شوند، بنده به چشم خود چنین افرادی را دیده ام،  گوئی آن شاگردان مسخ شده باشند، نسبت به مستر خود تعصب شدیدی دارند و در خدمت او قرار دارند، همان حلقه ی ۳- که برای رفع تسخیر است، با تغییر زاویه نگاه فرد از مثبت به منفی، در جهت تسخیر مورد استفاده قرار میگیرد، نمونه های عینی را دیده ام.

آقای طاهری می گویند ۳۰% جواب نمی گیرند، عده ای را به سوپر دانا بودن متهم می کنند و مورد نکوهش قرار میدهند، این دسته چون اعتماد نمی کنند، درهای ذهن خود را به روی ناشناخته ای بنام هوشمندی باز نمیگذارند بنابراین نمی توان به حوزه آنان نفوذ انجام داد، حال برای درهم شکستن این مقاومت انگ سوپر دانا، احمق یا مدعی بدانها زده می شود، برخی تحت فشارهای روانی ایجاد شده اجازه ی نفوذ میدهند و تحت حوزه ی آقای طاهری و عرفان حلقه قرار میگیرند و مابقی خود را بیرون می کشند. از جمله ی این تخریب ها خواندن این شعر است: با مدعی نگوئید اسرار عشق و مستی، تا بی خبر بمیرد در درد خودپرستی

نتیجه‌گیری

حال خود مقایسه کنید وقتی شاهد می شوید، در معرض چه چیزی قرار میگیرید؟ آیا به صرف اینکه کسی بگوید آنچه برای شما رخ میدهد مثبت است، می توان بدان اتکا کرد؟ آیا فکر کرده اید که تغییرات مختلف در جسم و ذهن و روان شما را کدام کارگزار در دست دارد؟ درست است که طبق تعریف آقای طاهری هوشمندی کارگزار است، اما آیا کارگزاران سطح پایین تری وجود ندارند؟ مثلا ملک یا فرشته و اگر تحت شبکه منفی باشیم نام کارگزاران چه خواهد بود؟

لطفا با همان دید شاهد بودن خودتان و بدون قضاوت بودن مطالب را مطالعه کنید و بدان بیاندیشید.

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.