۴ دیدگاه‌

 1. ش.جعفری گفت:

  با عرض سلام.بسیار عالی توضیح دادید.فرق بین دین و مکتب و فرقه چیه؟وقتی از دین و مکتب صحبت میشه بیشتر به آنچه که خداوند توسط انبیاءفرستاده توجه میشه بر خلاف فرقه.فرقه بیشتر همین عقاید بشریه.اگر اشتباه میکنم منو ببخشید.

  • مدیر سایت گفت:

   سلام دین اعم از مکتب ،مذهب و فرقه است.مکتب مترادف با فرقه (نحله و مشرب) هستش.دین هم در قرآن هم به صورت الهی اشاره شده و هم بشری.یعنی عده ای دین غیر الهی (بشری و ساختگی) دارن.
   وَ قالَ فِرْعَوْنُ ذَرُونی‏ أَقْتُلْ مُوسى‏ وَ لْیَدْعُ رَبَّهُ إِنِّی أَخافُ أَنْ یُبَدِّلَ دینَکُمْ أَوْ أَنْ یُظْهِرَ فِی الْأَرْضِ الْفَسادَ ؛ فرعون گفت : مرا بگذارید تا موسى را بکشم و او پروردگارش را [ براى نجات‏ خود ] بخواند ، چون من مى‏ ترسم دین شما را تغییر دهد ، یا در این سرزمین ‏فساد و تباهى به بار آورد !(۲۶ غافر) این آیه به دین بشری اشاره داره.

 2. ش.جعفری گفت:

  استاد قوم بنی اسرائیل مگرپیرو دین حضرت ابراهیم ع و حضرت یعقوب ع نبودند؟شاید بعد از گذشتن سالیان متمادی بی دین و کافر شدن و واسه ی خودشون دین ساختن!من همیشه فکر میکردم قوم بنی اسرائیل چون خداپرست بودن و دین حضرت ابراهیم ع را داشتن واسه همین فرعون باهاشون دشمن بود و بعد حضرت موسی ع تشریف آوردن و خواستن آن قوم را از ستم فرعون نجات بدن!

 3. ش.جعفری گفت:

  فرعون کاسه ی داغ تر از آش شده بود به نظرم.خودش کافر بود واسه قوم بنی اسرائیل دل میسوزوند میخواست حضرت موسی ع رو بکشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.