معرفی وبلاگ بررسی حلقه

دوستان عزیز وبلاگی که نویسنده‌اش یکی از مسترهای سابق حلقه بوده، راه‌اندازی شده که در اینجا ضمن معرفی این وبلاگ، اولین مطلبش را برای شما هم‌خوان می‌کنم:

آدرس وبلاگ: http://barresiehalgheh.blogfa.com/

 

با سلام خدمت دوستان، بزرگان و عزیزان

اینجانب یکی از اعضای سابق عرفان حلقه هستم، مستری تمام دوره ها را داشته و دوره ها را تدریس نموده ام، از یکسال پیش با رفتارهای تحقیر آمیز، حملات کلامی و حلقه ای از جمله دفاعی، بی حرمتی ها و قضاوتهای تعدادی از مسترهای عرفان حلقه که صرفا بواسطه مخالفت با نظرات آقای طاهری که مطرح نموده بودم صورت گرفت به تمام داستان عرفان حلقه شک کردم، از خودم پرسیدم: در عرفانی که از شعارش درک تن واحده، عدم قضاوت، برخورد رحمانی، احترام به تمام ذرات و بخصوص انسان ها و … مطرح است، چگونه کسانی که مستر و مربی این مکتب به شمار میروند می توانند چنین رفتارهای متناقضی را نشان دهند؟ این همه تعصب و بی حرمتی آیا آموزه های آقای طاهری است یا یک جای کار لنگ میزند، لذا به تحقیق پرداختم و بتدریج نکاتی را دیدم که پیش از این قادر به دیدنش نبودم، گویی چشم و گوشم مانند حالتی که کسی تسخیر شده باشد بسته بوده، لذا به طور کامل از این مکتب فاصله گرفتم و هر روز نکات تازه ای دیدم.

در ابتدا عرض کنم تمام مباحث و نظراتی که مطرح خواهد شد با فرض اینست که آقای طاهری آنچه درک و مطرح نموده برای خود ایشان کاملا درست بوده و تمام حلقه ها و درمانها و … اثر دارد و ایشان قصد و نیتشان خیر و ثواب بوده است و به اصلاح عرفان حلقه در فاز مثبت و تحت شبکه مثبت بوده است، حال میخواهیم بررسی کنیم آیا مباحث، با یکدیگر در چنین سطحی گسترده و عام، همخوانی دارند؟ آیا انتقال دریافت ها و ادراکات شخصی برای عامه ی مردم صحیح بوده؟ آیا اثرات مثبت آن بیشتر بوده یا اثرات منفی؟ آیا تعریفی که از هوشمندی، عملکرد حلقه ها و … شده از ایشان به بعد، با تغییر نیت و بینش افراد از مثبت به منفی همانگونه مثبت باقی مانده؟ آیا تشعشعات دفاعی موجب بهبود حال همگان شده یا برخی را دچار مشکلات عدیده ی جدیدی هم نموده؟ آیا براستی آنچه آقای طاهری نامش را مکتب نهاده است، پس از گذر زمان و افتادن به دست مسترهای نیازموده، جریان را به سمت فرقه شدن، انحراف، سوء استفاده های مالی، جنسی، عقیدتی، ذهنی و … سوق نداده است؟ آیا همین که شخصی پای سوگند نامه ای را امضا کند، دیگر نیاز به مراقب استاد مربوطه ندارد و هوشمندی خود تشویق و تنبیه فرد را به طور کامل ادا خواهد نمود و دیگران را از آثار سوء رفتار افراد محافظت خواهد نمود؟ آیا آقای طاهری و تک تک کسانی که پا در این عرصه نهاده اند می توانند خود را از زیر بار مسئولیت انحراف و آسیبی که برخی شاگردان مجموعه دیده اند مبرا بدانند و صرفا به امضای پای سوگندنامه بسنده کنند؟ کسانی که بدلیل بیماری و مشکلات تحت درمان اهالی حلقه قرار میگیرند و بجای درمان از آنها سوء استفاده می شود (نمونه های واقعی وجود دارد) چگونه تحت حمایت هوشمندی قرار گرفته اند؟ اینان که سوگندنامه امضاء نکرده اند! و …

اینها و بسیاری دیگر، مباحثی هستند که در خصوص آنها صحبت خواهیم نمود و امیدوارم هر کسی خواننده این مطالب خواهد بود، پیش از هر قضاوتی، اظهار نظری و مخالفت یا حتی موافقت، حداقل ۱۰ دقیقه پیرامون مطلب مطرح شده تفکر و بررسی کرده و سپس نظر بدهد، اگر این زمان به نیمی از روز یا حتی بیشتر هم کشیده شود قطعا می توانیم به نقاط روشنتری برسیم، چه بسا شما دوستان باعث روشن شدن ذهنیات بنده و اثبات درستی نظرات و اعتقاداتتان شوید، فقط بدانید هدف، تعامل و همفکری و نگاه به این جریان فکری از بیرون گود است نه کوبیدن، آسیب رساندن و محکومیت آقای طاهری یا سایر دوستان، قطعا با تفکر به موضوعاتی که مطرح خواهد شد شما نیز در حرکت خود پس از تحقیق و بررسی در صورت غلط بودن نظرات بنده، مصمم تر خواهید شد و اساسا همه چیز خیر است و عامل رشد و شکوفایی تک تک ما.

در آخر عرض کنم آنچه در این وبلاگ ارائه خواهد شد صرفا باور و نتایج تحقیقات خودم و مباحثه و گفتگو با چند همراه دیگر بوده و هیچ اصراری برای پذیرش و قانع کردن سایرین وجود ندارد، نه از جائی خط میگیرم و نه از حمایت کسی برخوردارم، لطفا مرا مقابل خود نبینید و دشمن تلقی نکنید.

هدف بنده از راه اندازی این وبلاگ این بوده که اگر این مکتب و تداوم آن و شاخه یافتن و فعالیت زیر زمینی آن باعث آسیب روزافزون مردم میشود، اگر نمی توان جلوی رشد آنرا گرفت حداقل اگر کسی اراده کرد وارد این جریان بشود، آگاهانه و با شناختن روشهای برخورد مسترهای مختلف وارد شود و ایرادات احتمالی و خطرات محتمل را بشناسد تا انشالله کمترین آسیب متوجه بندگان خوب خدا باشد.

امید به خدا دارم و طلب کمک برای حرکت خداپسندانه و روشنگرانه به سمت او، اول برای خودم و بعد برای دیگران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.